W dniach 28 listopada - 1 grudnia 2013 roku w szwedzkim Jonkoping podczas targów Elmia, odbędzie się kolejna odsłona turnieju DreamHack Winter. Tym razem szesnaście drużyn, którym udało się zakwalifikować na imprezę, powalczy o nagrody łącznej wartości 250 tysięcy dolarów

Jak już wspomniałem we wstępie, pretendentami do zwycięstwa są gracze Ninjas in Pyjamas, lecz po piętach depcze im francuska formacja VeryGames. Pojedynki obu ekip w trzech ostatnich turniejach padły łupem Francuzów (SLTV StarSeries, RaidCall EMS, ESWC 2013), co nie rokuje dobrze dla broniących tytułu Szwedów. Jednak sporo osób wysnuwa wiele teorii, iż zawodnicy NiP celowo przegrywają dotychczasowe turnieje, aby odpalić machinę zagłady podczas imprezy w ich rodzinnym kraju.

Należy nie zapominać o pozostały drużynach zakwalifikowanych do DreamHack Winter (w tym Universal Soldiers). W teorii każda z nich ma szansę na zwycięstwo podczas tych zawodów, w praktyce jednak sporo z nich jest daleko za pozostałymi drużynami. 

Kto okaże się mistrzem turnieju organizowanego przy współudziale firmy SteelSeries okaże się już w najbliższą niedzielę!