2007 rok zaczął się pomyślnie dla całej organizacji. W styczniu zarząd oficjalnie przedstawił kolejne firmy (DGService oraz Arctic-Cooling), które zdecydowały się zainwestować w markę ULTRAFRAG. Odświeżona została również wizytówka zespołu, a skład drużyny Counter Strike 1.6 został wymieniony na „lepszy model”. To właśnie wtedy pod tagiem UF występowały takie postaci jak r0dh0s, SHEEN, hollow, rom czy też ham. Dodatkowo, w marcu, liczba dywizji reprezentujących barwy zespołu wzrosła o dwie, bowiem zarząd postanowił ponownie zainwestować w platformę Enemy Territory, a także w zupełną nowość na scenie – WarCraft III. Jeszcze wtedy nic nie zwiastowało kryzysu jaki nawiedzi organizację kilka miesięcy później...

8 maja polski światek sportów elektronicznych obiegła spektakularna wiadomość o zawieszeniu działalności przez ULTRAFRAG. Głównym powodem takiej decyzji były oczywiście finanse, a raczej ich brak. Łukasz Rostalski po 3 latach miał zaprzestać budowania marki UF, a jego dotychczasowy skład Counter Strike 1.6 postanowił przenieść się do kompletnie nowego zespołu na scenie – UNITED.

Organizacja w stanie spoczynku nie pozostała na długo. Już w lipcu 2007 roku pojawiły się informacje o przywróceniu do życia projektu. Nad wszystkim pieczę sprawować miał oczywiście evenor, którego od tego momentu wspierał Bartek 'barc1u' Nosowicz. Pierwszym krokiem zarządu była inwestycja w zespół „kantera” i tak, w tym czasie, koszulki ULTRAFRAG nosili między innymi: drive, Milt, kawior, MAREK i equipmeNt, czyli większość reprezentantów dawnego NITROTEAM. Niedługo później barwy organizacji zasiliła ponownie drużyna Call of Duty 2. W tym samym roku, drużyna pozyskała bardzo silnego sponsora jakim był serwis PCArena.pl. Od tego czasu organizacja zmieniła nazwę na UF PCArena.pl, a wraz z nią rozpoczęła dominację na scenie COD2. Zespół z niemal każdego polskiego turnieju wracał ze złotym medalem, a zagranicą prezentował się całkiem nieźle. Organizacja sponsorowana w tym czasie przez AdAction pozyskała również mało znaną wtedy drużynę SUPER KLAN.

Czy dla UF przyjdą jeszcze dobre czasy?