Początki

SpawN rozpoczął karierę w wieku 16 lat. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie okoliczności, w jakich po raz pierwszy sięgnął po grę Counter-Strike. Cofnijmy się do letnich miesięcy 2001 roku. Abdisamad przechodził wtedy pierwsze poważne złamanie ręki. Lekarz zalecił mu ćwiczenie palców. Nie trudno domyślić się, że to właśnie komputer okazał się do tego najlepszym narzędziem. To, że w tym samym okresie dojrzewała strzelanka Valve, to już inna sprawa (premiera wersji pudełkowej - 8 listopada 2000 roku).

Na tamtą chwilę, scena gry była wąska. Niewiele ekip mogło pochwalić się stabilnym składem, a strzelało się głównie o pietruszkę. Z miesiąca na miesiąc Counter-Strike rozwijał się jednak coraz szybciej. Równie szybko wciągał się w grę SpawN, który wciąż był lata świetlne za czołówką. Jego pierwszym zespołem stał się LemonRide, ale podobnie jak w wielu innych przypadkach - wszystko zakończyło się na planach podbicia wszechświata. Gracze wędrowali z drużyny do drużyny, docierając się lub dzieląc z racji różnic w charakterach. Podobnie było ze SpawNem, który miał chyba większe ambicje.

Wreszcie nastał czas kłopotów kadrowych ówczesnej potęgi Ninjas in Pyjamas. Przyczyną były oczywiście pieniądze, które nie trafiały do rąk zawodników. Część z nich przeniosło się do SK Gaming, mTw połączyło siły z 2easy, kilku graczy wróciło do życia prywatnego, a SpawN dostał propozycję.

Skład mTw.se

 • Szwecja SpawN
 • Szwecja Scream
 • Szwecja ahl
 • Szwecja fisker
 • Szwecja filur

W powyższym składzie, bohater artykułu po raz pierwszy zagrał w prestiżowych zawodach. Zawodnicy z około rocznym bagażem doświadczeń podjęli próbę zdominowania turnieju CPL Dallas. Na pewno ciekawi Was rezultat osiągnięty przez powyższą kadrę? Tajemnica! A tak na poważnie panowie zajęli wtedy czwarte miejsce, które bezdyskusyjnie uznano za sukces. Łowcy talentów z SK Gaming nie zastanawiali się długo. Pieniążki przez nich posiadane pomogły w zwerbowaniu fiskera i ahla. W rezultacie mTw zostało doszczętnie rozbrojone, a o zmienników nie było wtedy łatwo. Niewiele później odszedł Scream, a kontrakty z filurem i SpawNem po prostu rozwiązano.

Kto by pomyślał! Mija kilka tygodni, a Scream i SpawN są znowu razem. Koledzy z poprzedniej formacji związali się z drużyną matrix, w której oprócz nich występowali Legenden, cyphoneR i bulletproof. Po kilku dobrych występach skład dotknęła plaga tamtych czasów. W tym przypadku odchodzącym był SpawN, który rzekomo nie był zadowolony z postawy pozostałych graczy. Podobno chodziło o zaangażowanie.

Starszy brat

Zbliżał się rok 2003, a wraz z nim turnieje CPL i ESWC. SpawN wciąż nie był kimś, na kogo chcieliby stawiać ówcześni giganci. Nawet jego starszy brat - Abdiwahab "MegatoN" Mohamed niezbyt chętnie wprowadził go w szeregi Highland Online (Megaton, SpawN, GoodFella, Magix, Sui i Tiny). Co ciekawe, jego pozycją do końca była ławka rezerwowych - po przeciętnym występie na ESWC "klan się rozpadł". Co dalej i dlaczego nikt nie zwraca uwagi na grę młodszego Mohameda?

Highland Online:

 • Szwecja Magnus "Magix" Berndtsson
 • Szwecja Jonas "GoodFella" Virtanen
 • Szwecja Abdiwahab "MegatoN" Mohamed
 • Szwecja Alexander "Tiny" Olsson Sarr
 • Szwecja William "Sui" Pont (kapitan)
 • Szwecja Daniel "Hyper" Kuusisto
 • Szwecja Abdisamad "SpawN" Mohamed

SpawN