...Ale podobnie było z nimi - zabijali wirtualne postacie, wbijali kolejne poziomy w grach MMORPG, zbierali warzywa na swoich wirtualnych polach. Nie wiedzieli jednak, że w ich głowie dzieje się coś złego. Z czasem poziom agresji wzrósł do tego stopnia, że coś w nich pękło - stracili nad sobą kontrolę. Poniżej zaprezentuję pięć najgłośniejszych, a zarazem najbrutalniejszych zabójstw, w których tłem były gry komputerowe. Głównymi bohaterami są ludzie młodzi, na co dzień spokojni, nie wchodzący w jakikolwiek konflikt z prawem. Jeden impuls wystarczył, by popełnili przestępstwo.

1. Alexandra Tobias - FarmVille

22-letnia "matka" Alexandra Tobias została oskarżona o zabójstwo swojego syna. Śledczym powiedziała, że przeszkadzał jej w grze w FarmVille i to zmusiło ją do popełnienia tego czynu. Praca na wirtualnym polu okazała się dla niej tak istotną czynnością, że wyprowadził ją z równowagi zwyczajny płacz dziecka. Matka chcąc uspokoić niemowlę potrząsnęła nim kilkakrotnie - w wyniku obrażeń dziecko zmarło. Wyrok zapadł w lutym tego roku. Mieszkanka północnej Florydy została skazana na 50 lat pozbawienia wolności.

Matka, Farmville                                                        Płacz dziecka wyprowadził ją z równowagi - grała w FarmVille 

 2. Małżeństwo - Prius Online

Kolejna tragedia wydarzyła się w Korei Południowej. Małżeństwo zagłodziło na śmierć swoje przedwcześnie urodzone dziecko. Dlaczego? Bo zajmowali się wirtualnym. Według ustaleń policji, para po utracie pracy wycofała się do świata wirtualnego, gdzie przebywała całymi dniami grając w Prius Online. Noworodek karmiony był raz na dwanaście godzin - w przerwach pracy kafejki internetowej. Małżeństwo zostało aresztowane na początku marca 2010 roku. Dopiero 5 miesięcy później wykonana autopsja potwierdziła bezpośrednią przyczynę śmierci niemowlęcia - wspomniane niedożywienie. W tym przypadku był to rezultat potężnego uzależnienia, bo jak inaczej można nazwać całkowite poświęcenie się wirtualnej postaci? W dodatku zapominając przy tym o prawdziwym świecie.

Małżeństwo zagłodziło swoje własne dziecko                                                   Małżeństwo grając w Prius Online, zagłodziło na śmierć swoje własne dziecko