3. Daniel Petric - XBOX 360

O sylwetce Daniela Petrica na pewno wielu z Was słyszało. Daniel zabił swoją matkę i ciężko ranił ojca, bo ci zabrali mu konsolę, przy której przesiadywał nawet 20 godzin dziennie. Na początku wszystko było w porządku. Daniel był zwyczajnym nastolatkiem, który nie sprawiał większych problemów wychowawczych. Wiele zmieniło się, gdy w nagrodę za dobre wyniki w nauce otrzymał konsolę do gier. Chłopak porzucił dotychczasowe zajęcia i zaczął spędzać przy niej większość swojego czasu. Gdy rodzice zareagowali było już za późno. Daniel był już silnie uzależniony. Co dziwne, karę rodziców przyjął wyjątkowo spokojnie - wyszedł z pokoju i kilka dni unikał kontaktu. Nadszedł jednak dzień, w którym chłopak nie wytrzymał. Sięgnął po broń i oddał dwa strzały w kierunku rodziców. Matka zmarła na miejscu, ciężko ranny ojciec obudził się z bronią w ręku. Wyglądało na to, że Daniel Petric chciał upozorować samobójstwo ojca. Sprawa w sądzie ciągnęła się miesiącami. Obrońcy starali się udowodnić, że winić należy brutalne gry komputerowe, a nie chłopaka, który nie był świadomy że zabija "naprawdę".

Daniel Petric                                                                    Daniel Petric zabił za zakaz gry na konsoli XBOX 360

4. Kendal Anderson - PlayStation

Kendal Anderson był fanem gier konsolowych. Pewnego dnia chłopak pokłócił się z matką. Gdy ta za karę postanowiła zabrać mu PlayStation, sięgnął po młotek. W sądzie w Filadelfii powiedział, że zanim wykonał czyn długo rozmyślał. Gdy matka zasnęła, zdecydował się ją zabić, uderzając młotkiem 20 razy. Według jednej z wersji ciało próbował spalić w piecu. Ostatecznie porzucił je w uliczce poza domem. "Gdybym mógł cofnąć czas nie zrobiłbym tego, tęsknię za moją mamą. Była jedyną osobą, która o mnie dbała" - powiedział Kendal Andreson.

Kendal Anderson                                              Kendal Anderson zadał matce 20 ciosów młotkiem za karę, którą otrzymał po kłótni.