5. Ionut Silviu Savin

Ionut Silviu Savin swój wolny czas spędzał przy grze w Counter Strike 1.6. Ten sposób na nudę pochłonął go w takim stopniu, że matka postanowiła odciągnąć go od komputera. Uznała, że jedynym skutecznym wyjściem jest rezygnacja z internetu. Przestała więc płacić rachunki wierząc, że wszystko wróci do normy. Gdy syn dowiedział się o planie matki sięgnął po nóż i zadał jej 17 ciosów. Zaraz po tym wyszedł z domu i udał się do kafejki internetowej w celu dokończenia rozgrywki. Nastolatek został w niej zatrzymany po czterech godzinach gry. Gdy zauważył policję nie stawiał oporów: "Myślę, że jestem tym, którego szukacie" - powiedział. Ionut wycofał się z życia właśnie przez grę w Counter Strike. W szkole miał ponad 200 godzin nieobecności: "Przychodził do kafejki bardzo często, siedział z kapturem na głowie, nie przeklinał jak inni gracze, w ogóle mało mówił" - relacjonował właściciel. W szpitalu psychiatrycznym stwierdzono, że podczas zabójstwa chłopak był w pełni świadomy. Innego zdania byli eksperci, którzy stwierdzili, że 17 ciosów zadanych nożem musi świadczyć o problemach psychicznych.

Ionut Silviu Savin - Counter Strike 1.6                                          Ionut Silviu Savin zabił matkę, po czym wrócił do gry w Counter Strike 1.6

Podsumujmy:

Podsumowując, trzeba przyznać, że gry mogą dostarczyć nam sporej dawki rozrywki. Z drugiej jednak strony potrafią zniszczyć nam życie poprzez oddziaływanie na naszą psychikę. Rosnący stopnień uzależnienia wzmaga w nas agresję. Wraz z nowym priorytetem zapominamy o dotychczasowych zainteresowaniach i przestajemy uczestniczyć w prawdziwym życiu. Powyższe przykłady graczy bez wątpienia są skrajne. Mimo to trzeba pamiętać, że ci ludzie nigdy wcześniej nie przypuszczaliby, że są w stanie posunąć się do takiego czynu. Na każdym kroku powinniśmy pamiętać o umiarze. Nigdy nie wiadomo kiedy pęknie coś wewnątrz nas. A przecież liczba tego typu przypadków wciąż rośnie. Nie biorą się one znikąd.