Potem w rozgrywkach nastąpiła dwuletnia przerwa, bowiem impreza została zawieszona, ale w roku ubiegłym, ku radości europejskich graczy, ją reaktywowano. Zeszłoroczne rozgrywki SEC odbyły się podczas berlińskich targów konsumpcyjnych IFA we wrześniu, a w tym roku impreza po raz pierwszy zawita do Polski.

Jak pewnie niektórzy pamiętają, ubiegłoroczne eliminacje Counter-Strike'a zakończyły się małym skandalem, bowiem drużynę Frag-eXecutors wyeliminowano z udziału w finałach bez gry, co było o tyle przykre, że we wszystkich wcześniejszych edycjach gracze tej drużyny, pod róznymi barwami co prawda, zajmowali czołowe miejsca. Należy także wspomnieć, że oprócz nich również Krzysztof Sojka przywiózł do kraju w roku 2007 złoty medal zdobyty w grze Need for Speed: Carbon. W roku ubiegłym zaś obrodziło medalami. W grze Asphalt 5 złoto zdobył Kamil "PLANET" Zalewski. Medale brązowe udało się wywalczyć Polakom w dwóch grach. Tomasz "Terror" Pilipiuk zdobył brązowy medal w Warcraft 3, a w grze Fifa 10 zrobił to Piotr "Pio" Zajkowski. Jak będzie tym razem zobaczymy, ale z pewnością apetyty nam wszystkim wzrosły.

Szykuje się wielka impreza, na którą wszyscy czekają - prawdziwe święto graczy. Pojawią się gwiazdy najwyższego formatu, których dotąd w Polsce nie oglądaliśmy i choćby już to nadaje wydarzeniu cech niespotykanych. Choć równocześnie, a może właśnie dlatego, że do SEC pozostało raptem kilkanaście dni czujemy pewien informacyjny niedosyt  i w związku z tym postanowiliśmy zadać kilka pytań organizatorom. Odpowiada na nie Kuba Waszczuk - osoba odpowiedzialna za komunikację eventu w firmie Euro RSCG Sensors.