Tworzenie własnego bebzola jest banalnie proste. Rejestrujemy swoje konto na stronie bebzol.com za pomocą szybkiego formularza i gotowe – możemy zacząć dodawanie własnych treści na bebzola. Nas jednak obecnie interesuje inna opcja, której teraz, tudzież po przejrzeniu kilkuset stron zabawnych materiałów, się przyjrzymy. Znajduje się ona pod tym adresem: stwórz bebzola

Twój Bebzol

Nazwa i tematyka zależy już tylko i wyłącznie od naszej inwencji, jednak warto ją dokładnie przemyśleć. Aby bowiem przyciągnąć odwiedzających, należy zachęcić ich odpowiednią nazwą i treściami publikowanymi w bebzolu. Skoro już mamy super pomysł, czas na szybką konfigurację!

Opcji jest niewiele i są one bardzo jasne. Wszystko wygląda podobnie do Facebooka, więc mało kto spotka się z jakimikolwiek problemami. Poświęćmy jednak chwilę na krótkie wyjaśnienie. W ustawieniach podstawowych ustawimy nazwę, dodamy krótki a także, co najciekawsze, podebniemy swojego fanpage'a. Na tym promujemy swojego bebzola, a na bebzolu z kolei fanpage'a. Koło się zamyka, a my zyskujemy zarówno nowych fanów, jak i odwiedzających bebzola. Genialne, prawda?

Następnie słusznym wydaje się być dodanie odpowiedniego logo, które nie będzie odstraszać swoim wyglądem. To również ważny element, bowiem w pierwszej kolejności przyciąga wzrok zbłąkanego wędrowca. Możemy także ustawić typy dodawanych materiałów spośród obrazków, filmów i tekstów, a także u(nie)możliwić innym userom dodawania materiałów oraz ustalić, czy będą trafiać najpierw do oczekujących, czy od razu na stronę główną. Oczywiście nie musimy zarządzać wszystkim sami, pomóc nam może bowiem wybrany własnoręcznie moderator. 

Najbardziej interesuje nas jednak możliwość wstawienia reklamy. Po kliknięciu w tę opcję widzimy miejsce na wklejenie kodu AdSense. Przechodzimy więc do drugiego z narzędzi…