Let's Play Częstochowa powstał w 2015 roku przez grupę pasjonatów i zapaleńców ze Zrzeszenia Studentów Polskich, Samorządu Studenckiego i Związku Młodzieży Wiejskiej. Była to odpowiedź na tak długo wyczekiwaną imprezę gamingową w Częstochowie. Pierwsza i druga edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w roku 2017 postanawiamy naprawdę wysoko zawiesić sobie poprzeczkę. Trzecia edycja odbędzie się także na Hali Sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej 4.

Po bardzo udanej rozgrzewce, którą była nasza pierwsza i druga edycja pokazujemy prawdziwą jakość i organizujemy największy polski turniej gier elektronicznych. Ponad 820 graczy zmagających się w dwudniowych, bezpośrednich rozgrywkach – na miejscu, na turnieju, twarzą w twarz - to cel, który udowodni jak wiele potencjału ma scena e-sportowa w Polsce.

Impreza zostaje rozszerzona o targi sprzętu dla graczy, mistrzostwa Polski CosPlay i wiele innych atrakcji, które sprawią że dwie doby spędzone z nami pozostawią u Ciebie wspomnienia pełne wrażeń.

Oczywiście impreza by nie powstała, gdybyśmy nie spotkali na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi, wśród których musimy wymienić na pierwszym miejscu Pana Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, który udzielił nam ogromnego wsparcia i urzędnicy miejscy z zaangażowaniem pomogli rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Firmie NTT, której to komputery spisały się wyśmienicie podczas pierwszej edycji. Firmie LG, która dostarczyła monitory. Firmom Roccat oraz Gigabyte, które oprócz wsparcia logistycznego znacznie podniosły naszym zawodnikom pulę nagród. Oraz wieli mniejszym i większym osobom i firmom, którym należą się wielkie podziękowania i słowa uznania.