1. regulamin

 

Regulamin turnieju EIZO Razer Cup

 

1. Tryb rozgrywki

Przewidziane są dwie fazy rozgrywek – dwuetapowe kwalifikacje oraz wielki finał. Eliminacje podzielone zostały na dwie fazy: rozgrywki grupowe oraz drabinkę pojedynczej eliminacji. Wielki finał rozegrany zostanie w formie drabinki podwójnej eliminacji. 

2. Kwalifikacje

Przewidziane zostały 4 turnieje kwalifikacyjne. Każdy składać się będzie z fazy grupowej złożonej z 8 grup po maksymalnie 6 zawodników (łącznie do 48 graczy na jedne kwalifikacje). Następnie dwóch najlepszych z każdej grupy awansuje do drabinki pojedynczej eliminacji. Mecze w grupach odbywać się będą w formie Best of 3. Drabinka to także Bo3. Jej finaliści trafiają bezpośrednio do wielkiego finału – miejsce, które zajmą w czasie zmagań decyduje zaś o rozstawieniu w pierwszej rundzie wielkiego finału (TOP1 #1 zmierzy się z TOP2 #2, etc.).  

3. Wielki finał

Finał zorganizowany zostanie w formie jednodniowego turnieju. Drabinka podwójnej eliminacji Bo3 aż do decydującego starcia, które rozegrane zostanie w formacie Bo5. 

4. Terminarz

Po pierwszej fazie kwalifikacyjnej sposób rozgrywania meczów został zmieniony. Wraz z nim także i terminarz. Ten nie jest sztywny i o jego wyglądzie będziemy informować wraz z kolejnymi kwalifikacjami.

 

Obowiązujący terminarz – EIZO Razer Cup kwalifikacje #2:

 

1. Zapisy:
- 3 stycznia start (10:00)
- 6 stycznia koniec (00:00)

7 stycznia przerwa


2.  Faza grupowa:
- 8 stycznia 1 kolejka
- 9 stycznia 2 kolejka
- 10 stycznia 3 kolejka
- 11 stycznia 4 kolejka
- 12 stycznia 5 kolejka

3.  Faza playoff:
- 13 stycznia 1 runda
- 14 stycznia 2 runda
- 15 stycznia 3 runda
- 16 stycznia 4 runda (finały)

Godziny wszystkich meczów też są narzucone - 20:00.

5. Zapisy do kwalifikacji:

O zapisach do poszczególnych turniejów będziemy informować was systematycznie poprzez naszą stronę internetową.

6. Data wielkiego finału

Wielki finał rozegrany zostanie w niedzielę, 17 lutego 2012 roku. Planowany start rozpoczęcia rozgrywek to godzina 14:00.  

7. Mecze

Aby skontaktować sie z przeciwnikiem, należy użyć nicku.id, który zawarty jest w profilu każdego z graczy. Można używać także prywatnych wiadomości na stronie allplay, które także znajdują się w profilu każdego z graczy.

Co gdy przeciwnik się nie zjawił?

Jeżeli gracz, z którym miałeś toczyć pojedynek, nie zjawił się, należy poczekać 30 min, po tym czasie należy się walkower. Gracze mają dostatecznie dużo czasu, aby zagospodarować sobie czas i ustalić termin rozgrywki. Wierzymy w dobre relacje pomiędzy zawodnikami ze społeczności StarCrafta, stąd jeżeli rozegracie swój mecz wcześniej/później to nic się nie stanie. Liczy się rozegranie tego meczu akurat w danym dniu i wpisanie wyniku.

Mappol:

Metropolis, Cloud Kingdom, Ohana, Daybreak, Antiga Shipyard

Weto:

Pierwsza gra - Cloud Kingdom.

Kolejne gry - wygrany poprzedniej potyczki wetuje pierwszą mapę, wetowane są aż wybrana zostanie jedna. Mapy w jednym Bo3 nie mogą się powtarzać.

Powtórki:

Powtórki gracze dodają indywidualnie w miejscu informującym o danym meczu na stronie internetowej AllPlay (media). Opcja „prośba o media” – tam zwycięzca ręcznie wrzuca wszystkie zapisy z gier. Nie wysyłamy ich na maila.

Przerwy miedzy meczami:

Pomiędzy każdą z map w wyjątkowych okolicznościach dozwolone jest do 10 minut przerwy. Po tym czasie przyznawany jest walkower dla przeciwnika. Oczywiście jeżeli jest taka potrzeba administrator może zadecydować o braku przyznawanych przerw.

Obserwatorzy:

Aby gra odbyła się w towarzystwie obserwatorów, obaj gracze muszą się na to zgodzić. W przypadku jednej odmowy, gra musi zostać rozegrana jedynie z ludźmi ze sztabu administratorów.

Założyciel gier:

Host neutralny jest wymagany ale nie obowiązkowy. W przypadku braku takiego, próbujemy grać na hoscie któregoś z graczy. 

Disconnecty podczas gry:

Rozłączenie po 2 minutach traktowane jest jako walkower. Gra może zostać rozegrana ponownie jedynie w przypadku gdy przeciwnik się na to zgodzi.

Wyniki:

Wyniki są wpisywane indywidualnie przez zawodników tuż po rozegraniu meczów. Administratorzy w żaden sposób nie ingerują we wpisywane wyniki. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt mailowy.

Pozostałe:

Administrator ma pełne prawo do rozwiązywania problemów na własny sposób oraz ingerowania w regulamin w dowolnym etapie turnieju.

Kontakt : 

W razie nagłych problemów radzimy kontaktować się na wszelkie dostępne kanały. e-mail: m.rozpendowski@gmail.com, GG: 9173604, skype: panszlachcic, AllPlay: panszlachcic, mIRC: allplay.pl. 

8. Nagrody

NAGRODY W EIZO RAZER CUP:

 

Fundatorami nagród w turnieju Eizo Razer cup są firmy EIZO oraz RAZER.

 

Nagrody w kwalifikacjach:

 

1. Razer Starcraft 2 Marauder
2. Razer  Starcraft 2 Spectre
3. Razer Goliathus Wiedźmin

 

Nagrody w wielkim finale:

 

1. LCD Monitor EIZO FORIS FS2333, Razer Starcraft 2 Marauder.
2. Razer Starcraft 2 Marauder, mophie juice pack powerstation® duo
3. Razer  Starcraft 2 Spectre,  mophie juice pack powerstation® mini
4. Razer  Starcraft 2 Spectre, Razer Goliathus Wiedźmin