1. Podstawowe informacje:

GKS Tychy FIFA LEAGUE - Qualifier #1

24.10.2018 godzina 19.00 - 29.10.2018 godzina 18.30 (bądź do wykorzystania wolnych miejsc)

Start rozgrywek: 29.10.2018 godzina 19.00

Platforma: PlayStation 4

Ilość slotów: 32

Schemat rozgrywek: Drabinka SE (single elimination), bo1 (tylko jeden mecz), przegrany odpada, wygrany przechodzi do następnej rundy.

Tryb: h2h (rozgrywki klubami oraz reprezentacjami dostępnymi w grze)

Czas na rozegranie danej rundy (30 min), jeśli przeciwnik się nie pojawi to po 15 minutach można wnioskować o walkowera.

 

Ten turniej jest kwalifikacjami do GKS Tychy FIFA LEAGUE.

Z 32 zawodniów najlepsza 8 awansuję do ligi, dwie wygrane rundy (ćwierćfinał) daje awans.

2. Rozgrywka meczowa:

•    Wszystkie mecze rozgrywane są przy pomocy gry FIFA 19 (wersja PlayStation 4) wraz z oficjalnymi aktualizacjami wyprodukowanymi przez firmę Electronics Arts. Podczas rozgrywek online każdy gracz musi korzystać z oryginalnego konta gry tzw. SEN ID wpisanego w swoim profilu na stronie allplay.pl,


•     Metoda rozgrywek 1on1. Gramy wyłącznie klubami oraz reprezentacjami dostępnymi w grze. Host/klient zostaje ustalony przed meczem lub decyduje rzut monetą. W przypadku rozgrywek online gracz znajdujący się wyżej w grupie lub drabince hostuje 1 mecz.

3. Ustawienia gry:

Poziom trudności: Dowolny

Długość połowy: 6 minut

Sterowanie: Dowolne

Szybkość gry: Normalnie

Typ składu: online

Obrona: Obrona taktyczna

Kontuzje: Wył.

Spalone: Wł.

Kartki: Wł.

Zagrania ręką: Wył.

Wyświetlacz czasu / wyniku: Wł.

Radar: 2D lub 3D

Kamera: Dowolna

Pogoda: Słonecznie

4. Niedozwolone zagrania:

Zabronione jest używanie następujących zagrań w grze:
•    własnych formacji, rzutów rożnych, rzutów wolnych.

 


5. Rozłączenie:

•    Rozłączenie: utrata połączenia pomiędzy zawodnikami wynikająca z problemów z konsolą, łączem bądź prądem.
•    Umyślne rozłączenie: umyślna utrata połączenia wynikająca z ruchu własnego/przeciwnika. Rozstrzyga admin. Osoba powodująca sytuację może przegrać walkowerem.

Gdy pojawia się rozłączenie Admin akceptuje wynik w danym momencie (nawet jeśli piłka prawie przekroczyła linię bramki, gol zostaje nie uznany) i mecz zostaje ponowiony.
Gracze dogrywają resztę meczu według następujących reguł:
Cza grany---->czas dogrywany po rozłączeniu
0-5min---->cały mecz
6-10min---->85min
11-15min---->80min
16-20min---->75min
21-25min---->70min
26-30min---->65min
31-35min---->60min
36-40min---->55min
41-45min---->50min
46-50min---->1połowa
51-55min---->40min
56-60min---->35min
61-65min---->30min
66-70min---->25min
71-75min---->20min
76-80min---->15min
81-85min---->10min
86-90 min ----> 7min

•     Jeżeli zawodnik zostanie ukarany czerwoną kartką gracze muszą postąpić według poniższych zasad:
•     po ponownym nawiązaniu połączenia gracz, który wcześniej został ukarany czerwoną kartką w celu przywrócenia stanu gry przed utratą połączenia musi niezwłocznie sfaulować zawodnika gracza drużyny przeciwnej tak aby został on ukarany czerwoną kartką (jeżeli zawodnik otrzyma po faulu jedynie żółtą kartkę to czynność faulowania należy powtórzyć tym samym zawodnikiem w celu otrzymania finalnie czerwonej kartki). Jeżeli utrata połączenia miała miejsce natychmiast po otrzymaniu przez zawodnika czerwonej kartki a sytuacja miała miejsce w polu karnym gracza, którego zawodnik został sfaulowany po ponownym nawiązaniu połączenia gracz, który wcześniej został ukarany czerwoną kartką w celu przywrócenia stanu gry przed utratą połączenia musi niezwłocznie sfaulować zawodnika gracza drużyny przeciwnej w polu karnym gracza, którego zawodnik został sfaulowany tak aby został on ukarany czerwoną kartką. W tym celu gracz którego zawodnik został sfaulowany musi oczekiwać z piłką we własnym polu karnym na faul. Czas meczu pozostały do dogrania + obowiązkowe 5 minut jest liczony od momentu wznowienia gry po przyznaniu czerwonej kartki. Gracze po wznowieniu gry w żaden sposób nie powinni utrudniać doprowadzenia do przywrócenia stanu gry przed utratą połączenia (gra na czas, zwlekanie w wykonaniu faulu). Obowiązkowe 5 minut dolicza się tylko raz nawet jeśli w celu dogrania czasu meczu konieczne jest ponowne nawiązanie połączenia (koniec połowy meczu). jeżeli przed utratą połączenia obaj gracze byli ukarani czerwonymi kartkami w równym stosunku po wznowieniu połączenia powinni kontynuować grę bez podejmowania opisywanych tu czynności. W każdej innej powstałej sytuacji związanej z treścią niniejszego punktu oraz w kwestiach spornych ostateczną decyzją podejmuje administrator meczu. - Jeżeli rozłączenie wystąpiło po przyznaniu rzutu rożnego, rzutu wolnego, rzutu karnego lub rzutu z autu dla jednego z zawodników, mecz zostanie wznowiony w tym samym miejscu.

6. Niesportowa gra:

Następujące działania będą uznawane za niesportową grę:
•     celowe rozłączanie
•     gra na czas poprzez zbyt długie podawanie w obronie na własnej połowie w celu utrzymania korzystnego wyniku
•     oczywiste pozwolenie przeciwnikowi wygrania meczu

W przypadku wykrycia naruszenia jednego z punktów uznawanego za niesportową grę przez jakiegokolwiek gracza, oskarżony gracz według uznania Admina może otrzymać ostrzeżenie, przegrać przez walkower lub w skrajnych przypadkach zostać zdyskwalifikowany z turnieju.
Podczas rozgrywek Allplay FIFA 19 Admin może określić inne działania urzeczywistniające niesportową grę.

7. Ustalenia dodatkowe:

Serwer gry:
Rozgrywki online rozgrywamy poprzez serwery Electronics Arts i  sezony meczów towarzyskich.

Miejsce spotkań przed meczem:

Prosimy pisać komentarze pod meczem, gdyż jest to najczęstszy sposób kontaktowania się z przeciwnikiem, a oprócz tego administrator wie kto wyraża zainteresowanie meczem.

Punktualność:
Gracze zobowiązani są do terminowego rozgrywania spotkań zgodnie z wyznaczoną ramą czasową danej rundy rozgrywek.

Rezultaty:
Potwierdzeniem wyniku spotkania jest przekazanie go po przez odpowiedni skrypt na stronie allplay.pl . W przypadku nie potwierdzenia rezultatu przez obie strony należy wgrać screenshoty z właściwym wynikiem. Osobą zobowiązaną do wgrania wymaganych screenshotów jest zwycięzca spotkania. W przypadku nie odbycia się spotkania Allplay FIFA 19 Admin przyznaje walkower dla jednej ze stron na podstawie komentarzy i screenshotów w meczu.