Produkty z tej serii cieszyły się sporą popularnością wśród graczy, tak samo jak modele CM 690 czy CM 690 II. Szczególnie ta druga przypadła mi do gustu, w wersji Advanced, do której "powpychałem" już trochę sprzętu.

Niedawno CM Storm, produkujacy sprzęt dla graczy, wprowadził na rynek nowa obudowę o nazwie Enforcer. Tą samą, który możecie wygrać w naszym konkursie filmowym.

Może nie na pierwszy rzut oka, ale jednak widać, że obudowa ta jest podobna do poprzedniczek z serii HAF, można nawet śmiało stwierdzić, patrząc choćby na zdjęcia, że wnętrza tych ubudów są dokładnie takie same. Mogłoby się wydawać, że zmieniono tylko "karoserię", jednak okazuje się, że nie tylko.

Dużym, a zarazem głównym, atutem obudowy jest efektywny system odprowadzania ciepła. Z przodu umieszczono wiatrak o średnicy 200 mm, podświetlany szatańsko, a nawet diabolicznie (Diablo 3) wyglądającą, czerwoną diodą.

W tylnej części zaś umieszczono wentylator 120 mm, którego zadaniem jest wypychanie gorącego powietrza poza komputer. Opcjonalnie możemy też zamontować w górnej części obudowy wiatrak 200 mm, będzie pełnił tę samą rolę co ten w tylnej części. Przy wlotach z przodu i na spodzie zainstalowano oczywiście filtry kurzu, które możemy demontować, by dokładnie wyczyścić.


W przeciwieństwie choćby do obudowy HAF, czy Advanced, nie zamontujemy wentylatora na bocznej ścianie, chyba że wyjdzie wersja bez okienka. W sumie mamy więc 3 wentylatory; jeden wsysający i dwa wypychające powietrze.