Firma EIZO wprowadziła swój nowy monitora dla graczy Foris FS2735, który oferuje matrycę 27 cali typu IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, a przy tym wspiera technologię AMD FreeSync - mniej popularną od G-sync Nvidii, a przeznaczoną dla kart graficznych AMD. Płynny obraz osiągnięto za sprawą odświeżania 144 Hz, FreeSync od AMD oraz technologii Blur Reduction, która, jaka sama nazwa wskazuje, zmniejsza efekt smużenia i rozmycia ruchomego obrazu. 

Urządzenie otrzymało specjalne oprogramowanie G-Ignition dla smartfonów. Jego najnowsza wersja zawiera dwa dodatki. G-Ignition Mobile to aplikacja na telefony z iOS i Androidem. Współpracuje ona z monitorem dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Po sparowaniu urządzeń możemy za pomocą smartfona regulować ustawienia monitora, niezależnie od tego na jakiej platformie pracujemy.

A także, co jest niezwykłą i użyteczną funkcją - zobaczyć powiadomienia o przychodzących na telefon połączeniach czy wiadomościach, które zobaczymy w rogu ekranu. Tak więc mając na głowie słuchawki, nie przeoczymy informacji , że ktoś się do nas dobija. Możemy mieć oczywiście zwykłą słuchawkę, jak na obrazku poniżej, albo animowanego Pac-Mana i kilka innych licencjonowanych przez Namco Pop-upów.

 

Drugą nowością jest G-Ignition Drive. Jest to chmura EIZO, do której możemy przesyłać ustawienia naszego monitora i je potem importować w innym miejscu, a także wykorzystać presety stworzone przez  graczy Ninjas in Pyjamas

Dostęp do G-Ignition Drive można uzyskać poprzez G-Ignition Mobile, jak również korzystając z oprogramowania G-Ignition dla Windows

Można też oczywiście poustawiać wszystko po staremu"guziczkami" znajdującymi się na "plecach" monitora. Z których najciekawszy jest jeden, pełniący niejako rolę joysticka. Nim robimy niemal wszystko, w bardzo wygodny sposób.

 

Warto też wspomnieć o dwóch unikalnych technologiach:

Flicker-Free

Technologia podświetlenia ekranu może powodować jego migotanie, z czego nie zdajemy sobie sprawy. EIZO w monitorze FS2735 zastosowało technologią Flicker-Free Screen eliminującą migotanie obrazu niezależnie od ustawionego poziomu jasności.

Smart Insight Demolition

To kolejna autorska technologia zwiększająca widoczność obrazu w trakcie gry. Dzięki niej zarówno najciemniejsze jak i najjaśniejsze obszary będą zdecydowanie bardziej wyraźne, dzięki czemu żaden detal, szczegół i ruch kryjący się w zakamarkach nie będzie w stanie nas zaskoczyć.