No właśnie, a co oferuje konkurencja? Parametry podstawowe przemawiają na korzyść ASUS PG279Q obwołanego "królem monitorów". Ma on mniejszy input lag (ale tylko według jednej z witryni wygrywa lepszymi "hercami" - 165 Hz. A cała reszta? Jeśli się oczywiście dla Was liczy coś ponad czyste parametry?

Jeśli popatrzymy na matrycę, raczej mamy do czynienie z dokładnie takim samym produktem AU Optronics (wykorzystany również w monitorze Acer XB270HU), a więc tu nie ma różnicy, choć ASUS wycisnął z niej ciut więcej, jednak kosztem dodatków. Nie ma tylu wyjść - tylko DisplayPort i HDMI.

Oba monitory mają wbudowane głośniczki i oba mają pivota, więc ekran obrócimy i tu i tu o 90 stopni. Ale konkurencja nie ma zdalnej obsługi regulacji, nie ma Bluetooth, a więc nie będzie powiadomień i nie zobaczymy i nie usłyszymy, że do nas dzwoniła dziewczyna (znowu grałeś). 

W zasadzie można powiedzieć, że te dodatki w jakiś sposób rekompensują wysoka cenę. ASUS kosztuje 730 zł mniej, ale też mniej daje, sprzętowo - liczba wyjść jest w EIZO wręcz wzorcowa. Brak pilota znanego z poprzednich modeli zrekompensowano obsługą przy pomocy telefonu, którym wszystko możemy ustawić, bo monitor ma kilka trybów pracy, odpowiednich dla:

  • graczy (Game),
  • oglądania filmów (Cinema),
  • dla aplikacji biurowych (Paper)
  • przeglądania interentu (Web).
  • Dostępne są również tryby, których ustawienia może zdefiniować samodzielnie użytkownik w liczbie sześciu.
  • EIZO udostępnił również za pomocą G-Ignition Drive zestaw presetów odpowiednich do grafiki.
  • oraz presety dla graczy - które przygotowała drużyna NiP

 

Czy rekomendacja NIP wystarczy, nie wiem, ale ja z pewnością taką rekomendację z czystym sumieniem mogę wystawić. Ten monitor ma wszystko, czego potrzeba, a nawet wiecej. A to więcej to choćby pięcioletnia gwarancja, której nie daje żaden z konkurentów. Ta gwarancja dłuższa o dwa lata jest więcej warta, niż różnica cenowa. Do tego producent daje dodatkową gwarancję na zero martwych pikseli w modelu FORIS 2735 przez sześć miesięcy od daty zakupu.