Po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski. Impreza podobnie jak wszystkie sportowe akademickie mistrzostwa polski organizowana jest przez Akademicki Związek Sportowy (AZS). Pula nagród wynosi 15 000 zł, kwalifikacje zostaną rozegrane online, a całe wydarzenie zwieńczą finały rozgrywane na żywo 26.11 w Warszawie.

„(...) Nie boimy się wyzwań i z zainteresowaniem obserwujemy zmianę, jaka następuje wśród studentów. Uprawiają klasyczne sporty, ale równie sprawnie rywalizują w rozgrywkach sportów elektronicznych. Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i w czerwcu zorganizowaliśmy pierwsze ogólnopolskie wydarzenie e-sportowe dla studentów, które nazwaliśmy rozgrzewką. Turniej okazał się wielkim sukcesem, więc teraz idziemy o krok dalej – w listopadzie będziecie świadkami Pierwszych E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok do stworzenia e-sportowej kadry studenckiej i e-sportowych Mistrzostw Europy w Polsce”

  • Wiceprezes AZS - Dariusz Piekut

E-AMPY rozegrane zostaną w czterech dyscyplinach - dwóch drużynowych oraz dwóch indywidualnych. W przypadku drużyn w pięcioosobowym składzie musi znajdować się co najmniej trzech studentów, członków AZS lub pracowników uczelni wyższej. Natomiast aby rywalizować w rozgrywkach indywidualnych wymagane jest aby zawodnik był studentem, członkiem AZS lub pracownikiem uczelni wyższej.

Pierwszym ogłoszonym turniejem w ramach E-AMPów są Akademickie Mistrzostwa Polski w CounterStrike. Rywalizacja będzie toczyć się oczywiście oczywiście w CS:GO, a pula nagród wynosi 5 000 zł. Zostaną rozegrane cztery turnieje kwalifikacyjne online, z których zwycięzcy awansują na finały LANowe w Warszawie na EXPO XXI. Eliminacje będą rozgrywane w systemie drabinki pucharowej. Wszystkie mecze grane są w formacie Best of 1 (bo1), za wyjątkiem finału kwalifikacji, który zostanie rozegrany w systemie Best of 3 (bo3). Finały odbędą się 26.11 jednak finaliści zobowiązani są przybyć do Warszawy 25.11 na dzień medialny (nocleg zostanie zapewniony).

Na naszej platformie przeprowadzimy kwalifikację grę Counter-Strike: Global Offensive. Zapisy do wszystkich turniejów kwalifikacyjnych są już otwarte. W każdym z nich przygotowaliśmy dla Was 64 sloty. Po więcej informacji zapraszam niżej.

Przewiduje się następujące nagrody gwarantowane dla najlepszych drużyn w turnieju finałowym :


Za zajęcie pierwszego miejsca na podium  - 2500 zł + 5 zestawów słuchawek HyperX Cloud Revolver

Za drugie miejsce na podium  - 1500 zł

Za trzecie miejsce na podium  - 1000 zł