Oprócz polskiej reprezentacji w Quake 3, w której wystąpią Polska Maciej "Av3k" Krzykowski, Polska Mateusz "matr0x" Ożga oraz młodszy z bliźniaków (jak pisze Polska Łukasz "lecho" Lesniewski) Polska Szymon "STING" Ożga. Do Jönköping wybierają się także gracze Starcrafta 2 w składzie (T) Marcin "DieStar" Wieczorek, (P) Grzegorz "MaNa" Komincz, (Z) Artur "Nerchio" Bloch oraz nasza "złota piątka" reprezentująca niemiecko-polskie Polska ESC Gaming.

Jak dotąd rozlosowano tylko 6 drużyn. Pozostałe dwie zostaną wyłonione w eliminacjach BYOC, rozgrywanych dzień przed rozpoczęciem właściwych zawodów. Głównymi faworytami do gry w turnieju finałowym są Rosja Virtus.pro oraz Brazylia Brasil Gaming. Grupa Polaków nie jest wcale słabsza od drugiej grupy.

Grupa A Grupa B
 SK Gaming  fnatic
 ESC Gaming  Natus Vincere
 WinFakt  Moscow Five

Z każdej grupy po rozegraniu 3 spotkań w systemie trzymapowym do półfinałów awansują dwa zespoły. Pula nagród wynosi 100 000 koron szwedzkich (14 500 euro) i aż połowa przeznaczona zostanie na samego triumfatora. Kto wygra? Rozgrywki ruszają już za trzy dni. Polacy dziś wieczorem wylatują do Szwecji, ale udało nam się zamienić kilka słów z Polska Filipem "Neo" Kubskim.