Grajewo Game Festival to odpowiedź na potrzebę rozwoju nowoczesnej gałęzi kultury – sportu elektronicznego. Event organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Grajewo wraz z Urzędem Miasta Grajewo, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszeniem “Współpraca dla Grajewa” idealnie współgra z rozwojem oferty kulturalno-sportowej i promocją Miasta Grajewo. Event odbywający się w Grajewie po raz drugi, kierujemy do wszystkich zainteresowanych sportem elektronicznym. Na naszą imprezę przyjeżdżają profesjonalni gracze z całego kraju wraz z kibicami. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 1000 osób, około 70 było w nią zaangażowanych, w Turnieju uczestniczyło 150 graczy, a 55 tysięcy widziało nasze wydarzenie na Facebook’u. Festival jest bezpłatny i stanowi odpowiedź na potrzeby młodzieży, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności naszego regionu. Celem przedsięwzięcia jest zaproponowanie nowej w naszym mieście formy rozrywki dla osób młodych, integracja młodzieży,   a także mile spędzony czas. Gracze mogą dzięki temu poszerzyć swoje własne umiejętności e-sportowe, które także mogą dostarczyć wielu nowych wrażeń oraz doświadczeń związanych z e-sportem.

Gry jakie będą rozgrywane na Grajewo Game Festival to: Counter Strike: Global Offensive, FIFA 17 oraz League of Legends.


Impreza odbędzie się w dniach 21-22 lipca bieżącego roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strażackiej 2 w Grajewie.