Witam Cię Bartku! Na początku chciałbym Ci podziękować za zgodę na wywiad. Jak samopoczucie?

Witam Michale, to dla mnie czysta przyjemność. Samopoczucie bardzo dobre, właśnie zrobiliśmy z majkim małe zakupy i jesteśmy gotowi na 14 godzinną podróż autokarem do Kolonii.

Jak dobrze wiesz, głównym temat naszej rozmowy będzie turniej Samsung European Encounter. Na początku może powiedz nam, jak to się stało, że w ogóle się tam dostałeś?

Bezpośrednio slot na turniej wywalczył rok temu Bartek 'hom3r' Piętka wygrywając ze mną w finale WCG Polska po 2 bardzo zaciętych meczach. W tym roku od początku sezonu jednak Bartek miał inne priorytety niż e-sport i nic nie ujmując jego talentowi, w końcu wygrał najwięcej dla Polski w FIFĘ za co należy mu się chwała, nie grał dużo meczów i nie brał udziału w ważniejszych turniejach PC. Tylko i wyłącznie dzięki temu, że zgodził się przekazać swój slot mam szansę dać z siebie wszystko i jak najlepiej zaprezentować Polskę w Kolonii. Także walcząc tam o jak najlepszą lokatę trzeba będzie mieć na uwadze, że duże podziękowania należą się za to hom3rowi, którego z tego miejsca gorąco pozdrawiam - widzimy się na WCG Polska znowu w finale, mam taką nadzieję.

Dobrze, jesteś już oficjalnym uczestnikiem SEE i to się nie zmieni. Powiedz więc nam jak idą przygotowania do zawodów?

Przygotowania idą pełną parą, praktycznie od 1,5 tygodnia gram codziennie po kilka lub kilkanaście spotkań. Na początku było bardzo słabo, ale teraz jest coraz lepiej. Na dzień dzisiejszy, myślę, że jestem przygotowany na 85%.


Mówisz, że grasz codziennie. Jak wygląda twój trening? Grasz online z kim popadnie, czy może trenujesz z kolegami z MaxFloPlaY?

Na początku starałem się grać ze wszystkimi, bo szczerze trzeba przyznać, że po EPSie grałem bardzo mało. By nabrać automatyzmu zdecydowałem się na taki krok, jednak teraz grywam jedynie z wirtualnymi piłkarzami z najwyższej półki.

No dobrze, ale może jakieś szczegóły twojego treningu, np. doskonalenie dośrodkowań, jakichś zwodów, akcji z kontry.

Przede wszystkim starałem się poprawić moje utrzymywanie się przy piłce i przemyślane konstruowanie akcji. Na początku słabo mi szło i tworzyłem akcje "byle do przodu". Na szczęście udało mi się to wyeliminować. Priorytetem było też ustawianie się w obronie i według mnie całkiem nieźle mi to teraz wychodzi.


Co sądzisz o Twojej grupie, bowiem znalazłeś się w prawdziwej grupie śmierci obok Ovvy, Ty i Naxro?

W tej fifie z każdym można wygrać i z każdym można przegrać. Plan minimum to wyjście z tej grupy. Po ostatnim WCG w Korei nabrałem nieco doświadczenia i mam nadzieje, że w tym turnieju to zaowocuje. Każdy z zawodników prezentuje wysoki poziom. Nawet Naxro z którym przegralem tydzień temu w zotacu ...

Szykujesz jakieś specjalne taktyki pod danego przeciwnika, czy nie zmieniajac taktyki będziesz starał się grać "swoje"?

Mam ustalone swoje 3 taktyki od EPSa. Niedawno je tylko troszkę podrasowałem i gra mi się dobrze. Oczywiście mowa o własnych. Jeżeli chodzi o formację, to wybieram tylko 4-2-3-1. Zawsze staram się grać swoje, niezależnie od tego, co gra przeciwnik.

Jak myślisz, kto ma największe szanse na zdobycie tytułu Mistrza Europy? Może to ty pokusisz się o zwycięstwo?

Hmmm, nie ma zdecydowanego faworyta. Na tym turnieju poziom jest naprawdę wysoki i każdy może sięgnąć po tytuł, nawet ja.

Wszyscy mamy nadzieję, że zaskoczysz wszystkich. Na turnieju głównym będziesz grałem Milanem, czy może spróbujesz zagrać Realem, z szybkim Ronaldo na przodzie?

Oczywiście tylko i wyłącznie jest to Milan. Ibrahimovic i szybcy środkowi obrońcy to wszystko, czego mi potrzeba. Nie zapominając oczywiście o szybkich skrzydłowych, którzy dostarczają wyśmienite piłki na głowę Zlatana.

Twój przepis na sukces w FIFA 12 to?

Tak naprawdę złotego środka na FIFE12 nie ma, ale przy tej grze warto wykazać się dużym opanowaniem i dużą wolą zwycięstwa. Jadąc na turniej z myślą, że przegrasz to właśnie tak skończysz. Pozytywne myślenie to jeden z wielu czynników, które przy tej grze są potrzebne.

Dużo osób, podczas grania w fifę słucha muzyki, niektórzy zaś wolą posłuchać ciekawych komentarzy "Darka i Włodka". Co ty preferujesz?

Ja preferuję zdecydowanie muzykę. Na każdy turniej mam przygotowaną playliste, ponieważ w każdej odsłonie komentatorami są właśnie oni i znudziło mi się już ich ciągłe słuchanie.

Ostatnio Twój zespół podpisał umowę sponsorską z Tt eSPORTS by Thermaltake. Dostałeś już swoją partię sprzętu?

Tak, dostałem słuchaweczki nauszne Tt eSPORTS Shock Spin HD.

Zadowolony? Jakość słuchawek wygląda na wyśmienitą. Jak Ty to oceniasz?

Jakość słuchawek jest bardzo dobra. Przede wszystkim nie bolą mnie uszy nawet jak mam je na głowie przez 2 godziny, co jest dużym plusem. Dźwięk jest fantastyczny. Nawet mój wybredny brat, który ma bzika na tym punkcie stwierdził, że naprawdę grają świetnie i ja jestem tego samego zdania.

SEE już za kilka dni. Co zamierzasz robić po nim? Będziesz kontynuował grę, czy może trochę odpoczniesz?

Raczej brak odpoczynku, gdyż trzeba się w końcu zakwalifikować do BenQ Cup.

Życzę Ci powodzenia w eliminacjach. Wybiegając trochę w przyszłość. Celujesz w awans na światowe finały WCG?

Ostatnie finały wspominam bardzo miło, więc na razie celuję w awans na lana, a jeżeli uda mi się zająć miejsce w top3 to po raz kolejny postaram się wykupić slota. No chyba, że będzie to miejsce pierwsze, wtedy pojadę nie na własny koszt:)

Miejmy nadzieję, że Ci się powiedzie i będziesz miał kolejną szansę do reprezentowania Polaków na tak ważnej imprezie. Dzięki za poświęcony mi czas. Jeśli chcesz możesz kogoś pozdrowić, masz swoje przysłowiowe "pięć minut".

Dzieki, pozdrowienia i podziękowania lecą przede wszystkim do sponsorów MaxFloRec i Tt eSPORTS by Thermaltake, a także majkiego za cały wkład w wyjazd na SEE. Pozdrowienia dla całego MaxFlo.FIFA a także Versusa, Krinha, Anonima i Konsiego. Tradycyjnie też dla płci pięknej mnie otaczającej.