Hej! Co słychać u Ciebie? Mam nadzieję, że nie masz oporów przed odpowiadaniem na pytania, trochę ich mam dla Ciebie.

Cześć. U mnie wszystko w porządku, może nawet lepiej i nie, nie mam problemu na odpowiadanie na pytania :)

W ramach przełamania pierwszych lodów, chciałbym żebyś się przedstawił wszystkim czytelnikom naszego serwisu i w kilku słowach ujął czym się zajmujesz na co dzień, jakie są Twoje zainteresowania.

Witajcie, nazywam się Damian 'diamon' Żarski, obecnie reprezentuję barwy Imperium Gamers. W chwili obecnej korzystam z ładnej pogody, pracuję, streamuję i gram w Counter-Strike Global Offensive. Poza eSportem chwilę czasu w moim życiu poświęcam motoryzacji oraz IT.

Jako że jesteś graczem zadam dosyć standardowe pytanie: jak zaczęła się u Ciebie przygoda z Counter Strikiem?
Wiele, wiele lat temu kolega mojego brata przyniósł grę. Opowiadał o tym jaka jest, wychwalał ją zanim jeszcze pokazał. Counter-Strike, zobaczmy co to jest, no i w ten sposób od prawie 13 lat do dziś ten tytuł mi towarzyszy.

Czy istnieje takie osiągnięcie, które zawsze będzie u Ciebie wzbudzało dumę i motywowało do gry?

Na wielu turniejach przeważnie byłem poza podium więc ciężko jest dla mnie wskazać to konkretne osiągnięcie z turnieju, ale jest rzecz która mnie motywuje i zachęca do dalszej gry. Są to ludzie których poznałem w czasie trwania tych imprez, Ci z mojej drużyny jak i zarówno z przeciwnej, a rywalizacja z nimi to doświadczenie które sprawia, że jeszcze gram w tą grę.

Jak poznałeś się z resztą chłopaków z drużyny?

Pierwszą osobą którą poznałem był DOBEE1, razem wystąpiliśmy na EGU2010. Po przerwie wakacyjnej dostałem propozycję dojścia do Norbiaka i kuby. Po wspólnych udziałach w turniejach internetowych QPAD i lidze Cybersport proffesional w kwietniu 2011 doszedł do składu DOBEE1 i od tamtej pory prawie tym samym składem gramy do dziś. W drużynie również jest MICHU którego poznałem nie dawno jak doszedłem do teamu Norberta po tym jak odszedłem z VAT Gaming, najmłodszy z nas wszystkich, ale nie oznacza to, że najsłabszy :)

Gracie dla Imperium Gamers, jak to się stało że akurat tam trafiliście?

Jak dla mnie był to zwykły przypadek, przed chwilą co doszliśmy do Universal Soldiers, a chwilę później byliśmy w Imperium Gamers, nie ma co ukrywać, że ich oferta była bardziej interesująca.

Czy wsparcie od Waszej organizacji jest dla Was wystarczające?

Na pewno byśmy niedoszli do IMP Gamers jeżeli byśmy nie byli zadowoleni z zaplecza które oferowali. Wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że nie jedna osoba by potwierdziła moje słowa, że nie mamy na co narzekać tym bardziej, że wybieramy się na 4 dniowy bootcamp, turniej w Krakowie 26-28 lipca, a potem LAN BYOC w Gorzowie Wielkopolskim 3-4 Sierpnia .

Niedawno ruszyła Wasza strona, co o niej sądzisz? Czy warto było czekać tyle czasu na tą odsłonę?

Było na pewno warto czekać, sam interesując się Informatyką wiem ile pracy musiało zostać poświęcone na stworzenie tak złożonej strony jaką jest Imperium Gamers i uważam ją za jedną z lepszych i najładniejszych projektów jakie możemy spotkać w naszym kraju.

Kto stoi za stworzeniem tej organizacji i jak do tego doszło?

Organizacja powstała na początku stycznia, i kilka osób przyczyniło się do jej stworzenia i rozwoju, a efektem ich pracy są dziś 3 dywizje oraz spore zaplecze. Po więcej szczegółów musiał byś się zapytać jednej z osób odpowiedzialnej za jej stworzenie :)

Czy po za CS:GO, jest jakaś gra, w której mógłbyś reprezentować podobny poziom?

Jeżeli chodzi o poziom turniejowy to myślę, że mógł bym swoich sił spróbować jako AP/AD Carry w League of Legends, próbowałem swoich sił w meczach turniejowych kiedyś i naprawdę nieźlę mi to wychodziło, 4 lata w tą grę dają rezultaty.

Opisz jakim sprzętem gamingowym operujesz i co wg Ciebie jest kluczem do sukcesu na scenie esportowej: skill czy sprzęt?

Myszka: Deathadder Respawn

Słuchawki: Steelseries Siberia v2 + dźwiękówka USB SS 7.1

Klawiatura: Roccat ISKU

Podkładka: QCK+

Na pewno nie jedna osoba spotkała się z czymś takim jak 'więcej sprzętu niż talentu' i najczęściej dotyczyła to osób nowych, którzy pierw kupili sprzęt potem grali. Nie ma co ukrywać, że umiejętności indywidualne są ważne, ale bez zaplecza jakim dla gracza jest sprzęt w postaci myszki, klawiatury, słuchawek, podkładki i wydajnego komputera, będzie ciężej reprezentować wysoki poziom. To tak samo jak dla piłkarza odpowiednie buty do biegania/kopania i piłka do gry.

Czy nowa odsłona Counter Strike'a wzbudza u Ciebie te same emocje co poprzednik?

Gdy wychodziła wersja 1.6 dla mnie dzieciaka, była to poprostu nowa wersja i byłem zachwycony wtedy wszystkim, od zmiany wyglądu inferno, po dodanie famasa, galila. Gdy światło dzienne ujrzał Global Offensive była to dla mnie szansa na rywalizację od nowa. Gra umożliwia setki, a nawet tysiące więcej rozwiązań niż poprzednik, a związane z tym emocje są dużo większe niż wtedy bo teraz patrzę na nią pod względem rywalizacji na turniejach niż samej rozrywki.

Jakie są Twoje plany na przyszłość? Czy wiąże się ona z sportem elektronicznym?

Na razie studia, co dalej czas pokaże, a czy będzie to coś związane ze sportami elektronicznymi, zobaczymy, fajnie było by gdybym nawet za 10-20 lat był z tym w jakiś sposób związany bo jak by nie patrzeć towarzyszyły mi one prawie od zawsze.

Chciałbym Ci w tym miejscu podziękować i się pożegnać. Jeżeli miałbyś coś od siebie do dodania nie musisz się krępować!

Ja również chciałem Ci podziękować. Chciałem pozdrowić z tego miejsca całe IMP Gamers, ememsa, deathclawa, prawusa, ogólnie to cała moją friendliste :D  Ciebie oraz moich kibiców z fanpage jak i widzów ze streama :) Zapraszam was do odwiedzenia mojego streama: www.twitch.tv/diamon33/old oraz fanpage, na którym znajdziecie wszelkie informacje na mój temat www.facebook.com/AMNESIAdiamon  jak i nową witrynę IMP Gamers www.impgamers.com i fanpage www.facebook.com/impgamers.