- Cześć kochana! Jak się masz? Jak mijał Ci czas spędzony w USA na The International 3?
- The International był po prostu ŚWIETNY! Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna za zaproszenie mnie, za możliwość pracy tam i bycie częścią super drużyny.

- Pytam się o to w zasadzie każdego z kim rozmawiam - spodziewałaś się, że The Alliance wygrają? Komu kibicowałaś?
- Wiesz co? Chyba każdy spodziewał się, że Alliance będą jedną z drużyn na szczycie tego turnieju. Śledziłam każdy ich mecz, wyniki, zatem... nie była to wielka niespodzianka, że wygrali. Jendakże drużynami, które chciałam zobaczyć jako zwycięskie to Na'vi czy DK... może nawet Fnatic? Muszę przyznać, że Alliance w zupełności zasługują na miejsce, które wywalczyli.

- Cały event był bardzo emocjonujący. Która gra spodobała Ci się najbardziej lub po prostu zapadła w pamięć i dlaczego?
- Huh, ciężkie pytanie. Finał był ekscytujący...oczywiście! Ostatni mecz był jednym z najlepszych jaki kiedykolwiek widziałam. W zasadzie podobała mi się ta "fontanna hook'ów" Dendiego przed finałami [śmiech], a także gra jako Wrath Mage czy Vengeful Spirit w wykonaniu Virtus Pro. Można powiedzieć, że w przeciągu całego eventu tych emocjonujących gier było naprawdę wiele. Podsumowując: w mojej opini był to najbardziej eksctytujący The International pod względem rozegranych meczy i umiejętności graczy, które pokazali nam wszystkim.

- Twoje kolczyki... są po prostu świetne! Zrobiły furrorę, nawet wśród mężczyzn [śmiech]. Zrobiłaś je sama, prawda?
- [śmiech] Po prostu użyłam małej podkładki, skleiłam gdzie trzeba i pomalowałam je!- Powiedz mi, kiedy zaczęłaś interesować się e-sportem?
- 7 lat temu i od tamtej pory pracuję jako host/caster. Starałam się nawet ćwiczyć swoje umiejętności jako gracza i grać na wyższym poziomie zanim zaczęłam przygodę hosta, jednak... niestety nigdy mi się to nie udało, zatem... taaaaa... [śmiech]

- Podobnie jak Ty jestem graczem. World of Warcraft wywarł na mnie silne wrażenie i był grą, która spowodowała, że zaczęłam brnąć w ten świat, a także świat e-sportu coraz intensywniej. Co spowodowało, że "zakochałaś się" w grach, świecie e-sportu, że postanowiłaś wybrać dla siebie taką drogę?
- Moimi pierwszymi grami były gry typu Clonk itd. Potem przerzuciłam się na konsolę i zaczęłam brać udział w różnego rodzaju LAN'ach. Następnie Quake, WC3, SC:BW (w tych dwóch ostatnich byłam po prostu beznadziejna). Wtedy, tak jak Ty, zostałam wciągnięta w World of Warcraft i świat PvE, progressu z moją gildią... Wróciłam do Star Craft'a, tym razem 2, który jest zwyczajnie lepszy od BW. Teraz głównie gram w DOTA 2, w którą do tej pory miałam okazję zagrać tylko przy kilku okazjach przez te wszystkie lata, jednak jeszcze nie spędziłam wystarczająco dużo czasu przy tym, a przecież w ciągu tego roku DOTA zmieniła się bardzo mocno.

- Zdążyłam już zauważyć, że jesteś bardzo zajęta. Pozostając przy temacie gier - masz czas by usiąść i zagrać coś dla relaksu?
- W zasadzie gram w każdego rodzaju gry, chociażby Deadpool czy Bioshock. Jednak... nie mam czasu by grać zupełnie dla przyjemności, raczej "uczę się" gier do pracy, ale wciąż jest to moje hobby i staram się spełniać w tym, robić to jak najlepiej potrafię.

- Powiedz mi teraz jak wygląda 'Dzień z życia Soe'.
- Wstaję o 8:45, przewracam się po łóżku - zupełnie jak jeden z moich pluszaków - Murlock, wydaję razem z nim odgłosy a'la mrglglglglglg [śmiech] i wstaję. Czasami krócej, czasami dłużej wysiaduję w łazience myjąc zęby i tak dalej, jednak standardowo umiem zebrać się w 15 minut! Następnie 5-10 minut na zabawę z moim szalonym kotem. Potem idę grzecznie do pracy, rzadko kiedy korzystam z autobusu czy podwózki do pracy - oddalona jest 15-20 minut drogi ode mnie, a ja naprawdę lubię spacerować. Docieram do pracy, siadam w mojej małej jaskini i nurkuję w magiczne miejsce znane nam wszystkim jako INTERNET. Moja praca zawsze uzależniona jest od tego co nadchodzi, w czym mam zamiar brać udział. Powiedzmy, że wygląda to tak: mam w przyszłym tygodniu event, zatem przygotowuję informację o graczach i drużynach, sprawdzam jak wiele już danych już posiadam, jak wiele mi brakuje. Przygotowuję notatki o wszelkiego rodzaju eventach, w których brali oni udział. Większość z tych notatek to statystyki czy też moje własne przemyślenia, analizy etc. Staram się zawsze, by co najmniej kartka A4 została poświęcona każdemu graczowi z osobna, drużynie, statystykom i tak dalej. Po tym wszystkim, kiedy już wszystkie zapiski są gotowe - staram się uczyć ich, zapamiętywać, ćwiczyć. Jeżeli dany event, na ktorym mam być hostem/castem będzie odbywał się na podstawie gry, w którą nie miałam okazji jeszcze zagrać i dobrze poznać - cały swój czas poświęcam na naukę tejże gry, zapoznanie się z nią, dopisuję nowe notatki i ponownie się ich uczę. 
Jednak jeśli nie ma żadnego nadchodzącego eventu - rysuję, projektuję, gram, pomagam współpracownikom w ich zadaniach. Między 19 a 23 idę do domu, zależy to od tego nad czym pracowałam cały dzień, jeżeli był to np. stream - wracam później. Poza grami i światem e-sportu 3 razy w tygodniu chodzę na Kendo czy też odpoczywam w domu rysując, grając, czytając komiksy, książki aaaaaalbo idąc na siłownię z przyjaciółmi.

- Co do rysowania i projektowania - chyba każdy widział Twoje prace. Po prostu.. brak mi słów, masz talent dziewczyno! To Twoja pasja czy po prostu możliwość zajęcia sobie wolnego czasu?
- I to, i to. Jestem szczęściarą, bo mam dryg do tego typu twórczości. Pracuję zatem nad różnego rodzaju ilustracjami, komiksami, rzeźbami etc.

- Gdzie nasi czytelnicy mogą obejrzeć więcej Twoich prac?
- W dwóch miejscach staram się czasami udostępniać swoje prace. Często robię to na facebook'u: https://www.facebook.com/Soe.Penski i na youtube http://www.youtube.com/user/soembie 

- Każda praca ma swoje dobre i złe strony. Opowiesz mi coś o tych dobrych stronach bycia hostem?
- Bycie na eventach, spotykanie fanów i ludzi związanych z tym, co robisz. Ciągła możliowość rozmowy i wymieniania poglądów o tym, co kochasz robić, dzielenie się Twoją pasją z innymi, a także możliwość obejrzenia i zagrania w tyle niesamowitych gier! 

- A co jeśli chodzi o złe strony?
- Jest parę rzeczy, przez które jestem zmuszona ponarzekać czy być niewdzięczną, ale... staram się wtedy skupiać na pozytywach. 

- Ponieważ pracuję przy naszej casterce, którą zresztą poznałaś w Katowicach na RaidCall EMS One - mają oni do Ciebie specjalne pytanie. Uwaga, zadaję: Jak scena DOTA 2 według Ciebie będzie się rozwijać?
- Jest to świetna gra z ogromnym potencjałem. By skrócić to możliwie, bo już i tak się rozgadałam: ta gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca, wszystko idzie w dobrym kierunku jeśli chodzi o rozwój tej sceny! 

- Soe, dziękuję Ci za poświęcony czas, zwłaszcza, iż jesteś bardzo zajęta. Pozdrawiamy Cię z Polski i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! 
-
 Chciałabym pozdrowić WSZYSTKICH! Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, które daliście mi wiele razy, za całe zaangażowanie i wszystkie miłe słowa. Dziękuję wszystkim prosto z serca, którzy od 7 lat pomagają mi i kibicują! STAY AWESOME!