Cześć! Chciałbym żebyś na wstępie się przedstawił i opowiedział co nie co o roli managera GF Gaming rzeszy odwiedzających portal allplay, którzy przeczytają ten wywiad.

Hej Dominik. Nazywam się Paweł Marcinek, w eSporcie bardziej znany jako "Apaxi". Jako manager w organizacji GF-Gaming jestem przez krótki czas, z reguły zajmowałem się tylko zarządzaniem, ale nie w całej organizacji tylko w dywizji FIFA. Działałem w takich organizacjach jak PlayGENE czy ClanPoland. W "GFIE" jestem już managerem organizacji dzięki Sławomirowi Puławskiemu (Założycielowi Organizacji oraz Portalu GameFaction.pl).

Niestety niezbyt wiele osób Cię zna mimo bardzo odpowiedzialnego stanowiska. Jak długo działa ta organizacja i jak długo Ty sam w niej pracujesz (o ile można to tak nazwać)?

Tak, masz racje mała rzesza osób ze środowiska esportowego zna moją osobę, chyba że scena FIFY. Organizacja działa od około 15-16 grudnia 2012 roku, czyli od turnieju w Warszawie UKSW GameFestival. W "GFIE" pracuje od początku założenia tej organizacji. Na pomysł w stworzeniu GameFaction Gaming wpadł Sławek, który prowadzi portal o nazwie GameFaction.pl - stąd ta nazwa.

Ile osób "pracuje" w waszej organizacji?

W gamingu pracuje 6 osób - zaplecze techniczne, managerowie oraz założyciel. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni, jest nim Sławomir Puławski. To dzięki niemu ta organizacja istnieje, to on zajmuje się załatwianiem sponsorów oraz partnerów. Oczywiście nie można zapomnieć o g0dim, Pyniem oraz b00mem. Dwóch pierwszych z nich to managerowie, natomiast ten ostatni jest naszą portalową złotą rączką. Zna się na prawdę na wszystkim zaczynając od pisania newsów a kończąc na robieniu grafiki.

Przepraszam za dosyć sztampowe pytanie, ale dlaczego wybrałeś akurat taką fuchę?

Szczerze mówiąc nigdy nie miałem w planach aby zostać managerem. Zawsze wolałem grać w CS'a, FIFE czy LoLa. Powiem Ci szczerze, tak między nami, że granie jakoś mi nigdy nie wychodziło najlepiej, więc spadła na mnie rola w zarządzie. Jednak po jakimś czasie zorientowałem się że funkcja managera bardzo mi odpowiada. Lubię to co robię i staram się wykonywać to jak najlepiej.

Kto wspiera wasz gaming? Czy znalezienie obecnych sponsorów było dla Was problemem?

Na tą chwilę, naszą organizację wspiera oczywiście nasz główny sponsor czyli GameFaction. Jest to portal recenzujący sprzęty gamingowe oraz gry komputerowe. Drugim naszym sponsorem jest firma Jtab. Nie jest to tak wielka firma jak SteelSeries czy QPAD, ale zawsze chętna do pomocy. Nasi gracze z FIFY mogli się już przekonać jakim sprzętem dysponuje Jtab. Gracze Counter Strike również na dniach będą mieli taką możliwość. Obecnie to tyle w kwestii sponsoringu. Po zrobieniu transferów w naszej dywizji FIFA oraz dołączeniu Snaxa i spółki jesteśmy na dobrej drodze. To powinno pomóc w poszukiwaniu nowych sponsorów.

W jaki sposób gaming potrafi pomóc swoim graczom?

Hmmm...to chyba wiadomo, że jak każda inna organizacja pomagamy swoim graczom w wyjazdach na turnieje lanowe. Ogarniamy nocleg, płacimy wpisowe (jeśli jest) i przesyłamy graczowi pieniądze na dojazd na turniej. Tak jak napisałem Ci wcześniej, nasi gracze dostali już paczki od firmy Jtab ze sprzętem. Wkrótce będziemy mogli bardziej zadowolić swoich graczy oraz zarząd organizacji.

Wasza strona jest obecnie w trakcie modernizacji, ale można zauważyć że coraz więcej osób lubi fanpage gamingu na facebooku. Czy to w jakiś sposób wpływa na Twoją prace?

Tak, nasza strona jest w trakcie modernizacji, ponieważ wcześniejsza witryna nie była zbyt przejrzysta i nie była miła oku. Postanowiliśmy więc zmienić szatę graficzną strony. Jeśli chodzi o lajki na najpopularniejszym portalu społecznościowym, mówiąc szczerze lajki sypią się same po świetnym występie naszej dywizji CS:GO na EIZO QPAD eSport Fever w Warszawie i transferach składu FIFY. W GFie lajki lecą dosyć szybko, oby było tak dalej. Urwanie mapy ESC GAMING na pewno pomogło nam w tym aby nawet w innych krajach Europy ludzie zainteresowali się naszą organizacją.

Jakiś czas temu można było usłyszeć o dołączeniu Krystiana „gOdi” Włodarczyka do zarządu GF Gaming. Jest on ex-managerem MaxFloPlaY i to właśnie Krystian jest odpowiedzialny za projekt Just eSport. Jak to się stało że trafił właśnie do GF oraz za co będzie odpowiedzialny jako manager?

Krystian Włodarczyk został przyjęty do nas jako manager. Obecnie nie ma dużo obowiązków, bo większość już za nami, ale w przyszłości na pewno się to zmieni. Tak jak już wspomniałeś wcześniej „gOdi” prowadzi portal Just eSport. Na pewno za jakiś czas będziemy chcieli ruszyć nasz kanał na YouTube, a Krystian na pewno może nam w tym pomóc. Zna się już trochę na rzeczy, więc dobrze mieć kogoś takiego w załodze. Oprócz tego zajmuje się standardowymi zadaniami, zaczynając od poszukiwań sponsorów a na pisaniu newsów kończąc.