Kiedy zarząd niemieckiego mTw żegnał wczoraj duńską sekcję Counter-Strike, tłumaczono ten ruch podupadającą sceną Counter-Strike. Teorię tę stara się bronić były zawodnik mTw - Oliver "minet" Minet, który postanowił zakończyć swoją esportową karierę na scenie 1.6.

Jak przyznaje sam zawodnik, decyzję o odłożeniu myszek na kołku cała drużyna miała wcielić w życie po Global Challenge w Nowym Jorku. Co ciekawe, sam minet w mieście Wielkiego Jabłka, z podowód zdrowotnych, nie zagrał. Teraz Minet podjął pracę, a za rok zamierza zacząć studia.

Absencja na nowojorskim przystanku szóstego sezonu Intel Extreme Masters, na którym mTw zajęło trzecie miejsce, sprawia, że ostatnim oficjalnym występem Olivera Mineta na scenie jest e-Stars Seoul. W koreańskim turnieju, na którym ze zwycięstwa cieszyli się Polacy z AGAiN (ówczesne Frag eXecutors), minet i spółka zajęli pierwsze miejsce poza podium.

W mTw minet występował od końca 2009 roku, kiedy zastąpił miejsce Muhameda "mJe" Eida. Jak informuje HLTV.org, wolne chwile Oliver będzie spędzał na grze w Heroes of Newerth.