AKTUALIZACJA: Do Zabrza w przedostatni weekend czerwca, oprócz ESC Gaming i DELTY pojadą jeszcze gracze Universal Soldiers oraz KAMUFLAGE, którzy pokonali swoich dzisiejszych rywali, czyli kolejno my Revenge i SMAGA. Czekamy na oświadczenie tego drugiego z przegranych zespołów, który znalazł się w kiepskiej sytuacji.

Do IV sezonu ESL Pro Series Polska zakwalifikowało się 9 drużyn. Spośród nich jeden już od dawna jest na straconej pozycji, a z kolei ESC Gaming oraz BenQ.DELTAeSPORTS.COM awans do finałowej fazy rozgrywek zapewniły sobie już wcześniej. Natomiast 6 innych zespołów nadal ma szanse na zajęcie pozycji premiowanych awansem. Jest to sytuacja niewątpliwie elektryzująca wszystkich fanów polskiego CSa oraz zdaje się, że pierwsza taka w historii jakichkolwiek zawodów w Polsce.

Rozegrane zostaną cztery spotkania, które zadecydują o tym jaki ostateczny wygląd będzie miała tabela. Jednak najważniejsze pojedynki stoczą między sobą Universal Soldiers z myRevenge e.V., a także KAMUFLAGE ze SMAGĄ. To wyniki tych spotkań odegrają główną rolę nadchodzącego wieczoru, ponieważ wszystkie cztery zespoły posiadają po 10 punktów

 

 

 

 

Głównymi faworytami do objęcia 3. i 4. lokaty są reprezentanci US oraz SMAGII. Zwłaszcza ten drugi zespół będzie jutro niesamowicie zdeterminowany, ponieważ wynik spotkania z KAMUFLAGE może mieć brzemienny skutek na ich przyszłość [Czy to może być koniec SMAGII?].

Kto wygra i kto pojedzie do Zabrza na finały ESL Pro Series Polska IV w dniach 23-24 czerwca? Tego na 100% dowiemy się po godzinie 22.