Oczywiście sam CS 1.6 nie ma się najlepiej, patrząc na to od strony finansowego wsparcia przez potentatów i najwieksze światowe turnieje. Ci wielcy już najwyraźniej nie chcą wspierać CS'a, a sam twórca gry pomachał wszystkim czerwoną płachtą z napisem CS:GO licząć na to, że uda mu się stworzyć grę, która zastąpi nam dziadka. 

Tymczasem sam dziadek trzyma się krzepko, choć odwrócili się od niego najwięksi. Właśnie dziś rozpoczyna się kolejny turniej w tą grę, czy ktoś chce, czy nie. 

Pisaliśmy już o tym turnieju, przy okazji informacji o rozpadzie dywizji SK Gaming, oraz przy okazji informacji o poprzedniej edycji turnieju, która odbyła się w marcu tego roku.

Wtedy na najwyższym podium stanęło fińskie Finlandia WinFakt, a pozostałe miejsca należały do Brytyjczyków. Tym razem turniej postanowiło odwiedzić więcej europejskich drużyn, a posród nich znane nam wszystkim z GameGune chociażby Francja WebOne, belgijskie Belgia MyRevenge.be, oraz drużyna ze Szwecji Szwecja ColdGame, w której miał wystąpić Christophera "Get_RiGhT" Alesund. Niestety na liście startowej nie znaleźliśmy Krzysia, a skład szedzkiej drużyny wygląda zupełnie inaczej, niż zapowiadano, może tymczasowo.

Turniej oczywiście odbędzie się, mimo nieobecności Get_RiGhTa, choć na swym fanpage zapowiada iż właśnie jest w drodze do Manchesteru. Walczyć zaś drużyny będą dzisiaj i jutro o całkiem "miłe" nagrody:

  •  1. $ 2170 & 5x SteelSeries Kana 
  •  2. $ 930 & 5x SteelSeries Mouse Pads
  •  3. $ 465

Cały turniej możecie śledzić na HLTV.org, stronie turnieju, oraz prawdopodobnie na wielu streamach. Mecze zaczynają się już o 11:00 naszego czasu. O wynikach będziemy sukcesywnie Was informować, a jeśli pojawi się stream - znajdziecie go poniżej.

update 1: Właśnie otrzymałem informację od Get_Righta, że jest na miejscu, w Manchesterze, ale ze względu na spore opóźnienia mecze się jeszcze nie rozpoczęły.

update 2: IP HLTV

hltv1.verygames.net:27050

hltv1.verygames.net:27051

hltv1.verygames.net:27052

hltv1.verygames.net:27053

update 3:

W meczu o pierwsze miejsce Szwecja Coldgame przegrywa z angielskim Zjednoczone Królestwo Free Agents 1:2 i tym samym zajmuje drugie miejsce w turnieju.

Walka tylko na pierwszej mapie była w miarę wyrównana. Szedzi wygrali ja po dogrywce, pozostale jednak mapy dostali, a ostatnią boleśnie.

  • de_dust2 19:15
  • de_tuscan 10:16
  • de_nuke 3:16