W godzinach popołudniowych AGAiN mierzyło swoje siły z Natus Vincere w ćwierćfinale MSI Beat It Rosja 2011. Po wyrównanym, trzymapowym boju, lepsi okazali się Ukraińcy. Jednak już kilka chwil po meczu, na światło dzienne wypłynęło możliwe oszustwo Na`Vi.

Wiemy, że Na`Vi ghostowało (patrzyło na telebim, na którym publiczność oglądała mecz - przyp.) bardzo mocno na de_nuke, co pozwoliło im osiągnąć zbliżony wynik 13:16 - mocno zaatakował swoich rywali Wiktor "TaZ" Wojtas. Myślę, że oszustwo jest widoczne na filmiku, który możecie sami ocenić. Tak lider polskiej formacji odniósł się do minutowego filmiku udostępnionego przez HLTV.org, na którym widać, jak ceh9 zerka w kierunku telebimu.

 

Nie fair Na`Vi według TaZa zachowało się na de_tuscan. Dwukrotnie prowadziliśmy 5:0 i nagle zaczęliśmy przegrywać wyrównane rundy, co według mnie również było wynikiem ghostowania. Nie twierdzę, że przegraliśmy przez ten proceder cały mecz, ale straciliśmy szacunek do Na`Vi i myślę, że nasza przyjaźń również się skończyła - dodał Wojtas.

Kwestię oszustwa AGAiN podniosło już w trakcie meczu. W dyskusji z adminem i zawodnikami Na`Vi TaZowi nie udało się niczego zdziałać i tym samym wynik meczu nie uległ zmianie. Konflikt na linii AGAiN-Na`Vi można obejrzeć tutaj.

Zarówno Polacy jak i Ukraińcy zostali ukarani punktami karnymi. AGAiN otrzymało jeden punkt karny, a Na`Vi dwa za obraźliwe słownictwo. Kolejne upomnienie markeloff i spółka zebrali za chamskie gesty. Punkty karne odbiją się na nagrodach, jednak jak na razie nie wiadomo, w jakim stopniu.