Bartosz "hyper" Wolny w europejskiej lidze 2on2, po meczu z Multiple Scoregasms, został oskarżony o stosowanie cheatów. Gracz wysłał swoje demo do administratorów ligi, tam nagranie zostało odtworzone w gronie sędziów europejskiej ligi oraz pracownikom departamentu odpowiedzialnego za EWAC.  Na nieszczęście zawodnika, sędziowie dopatrzyli się zachowań wskazujących na używanie niedozwolonych oprogramowań. Wynik rozpatrywania demka, zakończył się jedną zgodną decyzją administracji ESL - Hyper został na dwa lata zdyskwalifikowany z ligi. Jako że Bartosz już wcześniej dopuścił się używania cheatów, gracz nie może odwoływać się do tej decyzji. 

Na oficjalnej stronie Electronic Sports Leauge, pojawiły się wypowiedzi ludzi związanych z platformą ESL:

Jest nam niezmiernie przykro, iż taka sytuacja przytrafiła się zawodnikowi z naszego kraju, tym bardziej, że drużyna w której występuje zajęła drugie miejsca podczas piątego finału ESL Pro Series. Zasady są jednak nieubłagane dla każdego gracza, niezależnie od kraju zamieszkania, jak również osiągnięć, jakimi dany zawodnik się legitymuje. - Krzysztof Pikiewicz, CEO Turtle Entertainment Polska.

 

11 stycznia został utworzony protest dotyczący meczu 2on2 w europejskim ladderze CS:GO, w którym uczestniczył Hyper. Po dokładniej analizie dostarczonego dema, europejska sekcja EWAC, jednomyślnie stwierdziła, iż zawodnik MaxFloPlay używał niedozwolonego oprogramowania w tym spotkaniu. Postanowienie przekazano administracji i zgodnie z regulaminem przyznano punkty karne. Ta wiadomość jest bardzo przykra, zwłaszcza że został złapany znany gracz, który brał udział w ESL Pro Series. Mimo wszystko Electronic Sports League nie może i nie będzie tolerować takich zachowań. Dziękujemy za zrozumienie! - Florian Schiekel, ESL Community Manager