W sumie oddaliście 116 głosów. Nieważnych pozycji, czyli takich, gdzie wpis był niekompletny lub całkowicie odbiegał od tematu, było 9. Oczywiście, jeżeli ktoś wstrzymał się od wyboru, a wypełnił pozostałe punkty, to cały typ był ważny.


Głosować można było w 15 kategoriach, a przez skromny błąd redaktora pominięto punkt "12", co na samym początku sprytnie zauważyli niektórzy uczestnicy. Stąd większość waszych komentarzy liczyła 16, a nie 15 typów. Laureatów w 5 najważniejszych kategoriach postanowiliśmy nagrodzić specjalnymi statuetkami od allplay i na dniach dotrą one do zwycięzców.

1. Najlepszy polski zawodnik 2015: (statuetka)

Rok 2015 był przełomowy dla wielu Polskich zawodników. Jednak największą popularnością cieszą się ciągle w naszym kraju gracze Virtus.pro Nie ma co ukrywać Polacy to TOP 5 na świecie. Dla wielu młodych zawodników to właśnie oni są inspiracją i wzorem do naśladowania. Przez wiele lat najlepszym polskim zawodnikiem był Filip neo" Kubski, który dorobił się miana "legendy CS-a" Ale w roku 2015 triumfy święciła nieobliczalna "polska maczeta" - Janusz "snax" Pogorzelski. Zdobył on 62 głosy na 107 oddanych i zdominował swoich rywali.

 

 1.  Janusz snax Pogorzelski 62 głosy
 2. Filip neo Kubski 14 głosów
 3. Grzegorz SZPERO Dziamałek 10 głosów

 

 

Snax powycinał rywali i zgarnął tytuł najlepszego gracza w Polsce w roku 2015


 

2. Najlepsza polska zawodniczka 2015: (statuetka)

W Polsce mamy tylko dwie damskie drużyny CS:GO. Alsen - Team Female oraz 31337. Największą popularnością cieszą się jednak dziewczyny spod czerwono białego znaku Alsen i to one zapełniły podium. Najwięcej waszych głosów otrzymała Julia "bullet girl" Kurzyńska i to ona zgarnia statuetkę i tytuł najlepszej zawodniczki CS:GO w Polsce w roku 2015.

 

 1.   Julia "bullet girl" Kurzyńska 42 głosy
 2.  Agnieszka "pasia" Olejnik 33 głosy
 3.  Aneta "fantasia" Koper 17 głosów
 

 

3. Najlepsza polska drużyna 2015 (statuetka)

Zaskoczenia nie będzie, jeśli napiszę po prostu Virtus.pro Nie mogło być inaczej. Rok 2015 nie obfitował na świecie w jakieś specjalne sukcesy Polaków. Jednak w kraju ciągle nie mają sobie równych. Wielu próbowało ich pokonać, czasem komuś się przypadkowo udało, jednak Virtus.pro w Polsce ciągle jest mocne, a zespół działa magicznie na wyobraźnię wielu młodych ludzi. Są jak Robert Lewandowski, czy Grzegorz Krychowiak przy całej reszcie Polskich piłkarzy z ekstra klapy, są jak najlepsze Polskie towary eksportowe. To, po prostu Virtusi. Można ich kochać można nienawidzić (szczególnie jeśli przegrywacie na nich skiny), ale ciągle to oni, oprócz Wałęsy i Papieża są najbardziej rozpoznawalną Polską marką w esporcie. W rankingu nie zabrakło również Vexed, które w tym roku pojechało na 2 majory i pokazało, że potrafią sprawić niespodzianki. A to tygrys lubią najbardziej. Co ciekawe 3 miejsce zajęły...

 

 1.   Virtus.pro 75 głosów
 2.  Vexed 10 głosów
 3.  Alsen - Team Female 4 głosy

 


 

4. Najlepsza polska organizacja roku 2015 (statuetka)

Tak jak w poprzedniej kategorii, tak i tu nie będzie żadnej niespodzianki. Tytuł najlepszej organizacji w Polsce za rok 2015 trafia do Alsen - Team. Nie ubliżamy nikomu i nie chcemy sprawić przykrości, jednak Alsen - Team to z całym szacunkiem najbardziej profesjonalna organizacja w Polsce. Oczywiście ogromna zasługa w tym sponsora tytularnego, jednak mieliśmy już do czynienia z wieloma organizacjami z potężnym zapleczem i dziś ślad po nich zaginął. Alsen - Team trwa. Jak długo zobaczymy, na razie statuetka trafia do nich.

 

 1.   Alsen - Team 80 głosów
 2.  NoMercy 16 głosów
 3.  31337 10 głosów

 

5. Najpopularniejszy polski komentator: (statuetka)

Rok 2015 obfitował w Polsce i na świecie w wiele ważnych wydarzeń. Oczywiście sytuacja wymaga tego, ażeby stream z imprezy opatrzony był stosownym komentarzem. Tak, jak każdy potrafi wymienić top 3 najlepszych drużyn w naszym kraju, tak jednym tchem można wymienić najlepszych komentatorów. Rywalizacja na samym początku była bardzo zacięta, ale w końcówce ktoś znacznie odjechał.

 

 1.   Piotr „izak” Skowyrski 60 głosów
 2.  Maciej „morgen” Żuchowski 35 głosów
 3.  Łukasz „prawus” Ganczewski  7 głosów

 

Maciej Żuchowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych komentatorów w Polsce

 


 

6. Najlepszy turniej zorganizowany w Polsce w roku 2015

Największą niespodzianką nie jest dominacja ESL ONE Katowice, bo to było oczywiste. Największą niespodzianką w tej kategori jest liczba zdobytych głosów przez Poznań Game Arena. Uwaga, panie i panowie proszę usiąść, bo ktoś może dostać palpitacji serca z wrażenia. Poznań Game Arena turniej, który wydawać by się mogło jest zawsze najlepiej zorganizowany, otrzymał 0 głosów. Tak ZERO. Wyprzedziły go wszystkie inne imprezy.

 

 1.  ESL ONE Katowice 2015  85 głosów
 2.   Płońsk esport Challenge 15 głosów
 3.   Finały Mistrzostw Polski ESL 2 głosy
 •   Cracow Game Spot 2015 2głosy  
 •   GameOn Kielce 2 głosy

 

 

7. Najpopularniejszy polski kanał:

W tej kategorii rywalizacja zapowiadała się pasjonująco. Oprócz ciekawych jak ramówka TV4 bloków tematycznych na kanale Piotra izaka Skowyrskiego mieliśmy do czynienia z wyborem rozmówek polsko -angielskich u Jarka pashy, czy z barwnym jak włosy Dennisa Rodmana streamem Morgena. Wielu z was mogło wybrać, coś znacznie spokojniejszego np. oglądając pokerowe zagrywki kubika, czy turniej prowadzony przez inetkox. W zasięgu wzroku pozostawały jeszcze kanały fanboya i prawusa. Zwyciężył człowiek jedyny w swoim rodzaju, mający największą liczbę przyjaciół na świecie Jarosław pasha Jarząbkowski.

 

 1.   pashabiceps 47 głosów
 2.  izakooo 25 głosów
 3.  inetkoxtv 18 głosów

 

 Kanał Jarka był zdecydowanie najpopulaarniejszy w 2015 roku według czytelników allplay.pl

 


 

8. Najważniejsze wydarzenia związane z Polskim CS-em 2015

Rok 2015 obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla Polskiego esportu. Wybór był naprawdę trudny. Świadczą o tym wasze głosy. Pierwsze i drugie miejsce zdobyły po 2 wydarzenia.

 

 1.   Awans Vexed na Majory 36 głosów
 • Drugie miejsce Reprezentacji Polski na nieoficjalnych MŚ 36 głosów

      2. Powrót Kubena w roli trenera Virtus.pro 16 głosów

 • Debiuty wielu polskich zespołów w rozgrywkach europejskich 16 głosów

 


 

 

9. Największa drama 2015 w Polsce

Zdecydowanie największa dramę zafundowali kibicom CS-a obecni gracze CSGL nie licząc oskarisha. Powroty, rozstania, zmiany i oskarżenia. Historia jak w "Modzie na sukces" A do tego po drodze bany od Valve. Prawdziwa huśtawka nastrojów. Sprawy zaszły już tak daleko, że Michał "MICHU" Muller został oskarżony o przynoszenie pecha, bo gdzie się nie pojawi tam nie idzie drużynie, w której gra a Jacek minise Jezak otrzymał tytuł najbardziej toksycznego zawodnika w Polsce. Reasumując "nieBoska komedia". Gdyby nakręcić film o wydarzeniach dotyczących tej słynnej piątki i kilku towarzyszy, to chłopaki zamiast do Las Vegas polecieliby do Hollywood odbierać Oskary. Na uwagę zasługuje też porażka organizatorów ESWC w Polsce. Wypadliśmy przez to trochę tak jak po meczu "na wodzie" na Narodowym. Tyle że tam było śmiesznie a tu żenująco.

 

 1.  Rozpad ESC i Afery w G2 53 głosy
 2. Odwołanie ESWC 37 głosów
 3. Bany i unbany dla polskich zawodników

 

 

Piosenka wiele mówiąca o tym co działo się z 5 z ex ESC,  i ex G2

 


 

10.  Polski Macho 2015  (statuetka specjalna)

Ta kategoria szczególnie interesowała Grzegorza SZPERO Dziamałka, który z zaciekawieniem obserwował, jak głosujecie. Nie ukrywał, że zależy mu na wygraniu tej drogocennej statuetki. Wszak nie po to sprowadza żele z Ameryki i 4 godziny dziennie poświęca na przeglądanie katalogów z fryzurami, żeby teraz ponieść porażkę. Człowiek model — Prezes, który każdy weekend przechadza się po Paryskich ulicach w towarzystwie Grzegorza Krychowiaka liczył na wasze głosy i nie zawiedliście.

 

 1.  Grzegorz SZPERO Dziamałek 46 głosów
 2. Maciej Morgen Żuchowski 27 głosów
 3. Paweł innocent Mocek 17 głosów

 

 

Szpero znalazł swoich naśladowców nawet w kreskówkach

 


 

 

11. Najlepsze polskie rozgrywki online

 W tym roku oprócz szeregu rozgrywek serwowanych przez allplay.pl mieliśmy kilka ciekawych rozgrywek online organizaowane przez inne serwisy. Pojawiło się Fantasy Expo Challenge z finałami LAN-owymi, były rozgrywki eliminacji ESL Mistrzostw Polski i kilka mniejszych okazji na sprawdzenie swoich sił z najlepszymi. A tak głosowaliście:

 

 1.   FEC 54 głosy
 2.  Eliminacje ESL Mistrzostwa Polski 36 głosów
 3.  ONDA Spring Cup 9 głosów

 


 


ŚWIAT

 Jesli chodzi o wydarzenia na świecie mogliście głosować w następujących kategoriach:

 

 • Drużyna roku 2015 na świecie
 • Najlepszy gracz na świecie 2015
 • Najlepszy snajper 2015
 • Największa drama 2015

 

Wyniki prezentują się następująco:

 • Drużyna roku 2015 na świecie Fnatic 64 głosy
 • Najlepszy gracz na świecie 2015 według czytelników allplay.pl Olof olofmeister Kajbjer  41 głosów
 • Najlepszy snajper 2015 -  Ladislav “GuardiaN” Kovacs 53 głosy
 • Największa drama 2015 -  Fala VAC Banów na przełomie kwietnia i marca 2015