1. DIRETIDE i nowi bohaterowie:

Diretide

Zacznijmy od magicznego patcha DOTA2! Tak jest!
Po prawie 3 tygodniach totalnego spamowania firmy "VALVE" oraz "VOLVO" właściciele klienta gry w końcu dodali ukochany przez "farmerów itemów" mod DIRETIDE!

Oprócz tego w patchu dodani zostali nowi bohaterowie Earth Spirit, Ember Spirit oraz został zmodyfikowany wygląd Storm Spirit`a (Szczegóły tutaj: dota2.pl )

 

2. Team Dignitas

Team Dignitas

Powracając do samej sceny ważną informacją jest disband ekipy Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Dignitas.
Najpierw otrzymaliśmy informacje, że gaming opuszcza Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Steven "Korok" Ashworth, dzień później odeszło jeszcze 2 zawodników, a ostatecznie dywizję DOTA2 rozwiązano.

Na szczęście świat ujrzał oświadczenie w którym amerykańska drużyna zapowiedziała, że wkrótce przedstawi swój nowy skład!.

 

3. EIZO Cup#9

EIZO Cup

Nie można przejść obojętnie widząc to co działo się podczas EIZO CUP #9.

Najważniejszą informacją jest fakt, że do turnieju kwalifikacyjnego zapisało się aż 14 polskich drużyn (wszystkich zespołów było 512).

Dwie z nich zasłużyły na szczególne wyróżnienie bo dotarły w tych kwalifikacjach bardzo daleko.

Polska Veni,Vidi,Vici dotarło do piątej rundy, natomiast Polska PGaming do szóstej rundy (ostatniej kwalifikacyjnej). Gratulacje i liczymy na więcej!

Przypomnę, że ostatecznie turniej wygrała drużyna Unia Europejska Fnatic, która w meczu finałowym pokonała Rosja Empire 2:1.

 

4. Bigpoint Battle #10

Bigpoint Battle 10

Rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji turniej Bigpoing Battle #10, organizatorzy ogłosili 1024 miejsca, a pula nagród to 2000 EURO.

Liczymy na polskie ekipy i być może tym razem uda się zajść jeszcze dalej!!

Szczegóły : TUTAJ 

 

5. Raidcall EMS One - NAJWAŻNIEJSZE NA KONIEC!

RaidCall EMS One

ESL oficjalnie ogłosiło, że LANowy przystanek odbędzie się w TYCHACH i już 7/8 grudnia br. zobaczymy NAJWIĘKSZE zespoły DOTA2 u nas w Polsce!

Co najważniejsze wśród zakwalifikowanych i zaproszonych drużyn z Europy takich jak Ukraina Natus VincereRosja Empire czy Szwecja Alliance są również azjatyckie Chiny Team DK oraz Korea Południowa StarTale.

Pojawi się również amerykański przedstawiciel - zespół Stany Zjednoczone Ameryki Północnej TAKE FIVE.

 

 

Mam nadzieję, że takie mini podsumowanie wydarzeń z ostatnich dni się podobało!