WESG, czyli World Electronics Sports Games to wywodząca się z Państw Środka inicjatywa promująca e-sport, w jego odmianie narodowej, a więc rywalizacji pomiędzy krajami. Jej celem jest między innymi uznanie e-sportu za oficjalną dyscyplinę międzynarodową, dlatego wspólnie z przeróżnymi markami organizują szereg wydarzeń na całym świecie. W tym roku wypłynęła inicjatywa, hucznie nazwana WESG Global Grand Finals, zorganizowania największego turnieju e-sportowego dla drużyn narodowych (ponad 3,7mln$ do podziału na Dota2, CS:GO, HS oraz SCII), który odbędzie się w Chinach(data finałów nie jest jeszcze znana).

 

Jak wcześniej wspomniałem za europejskie kwalifikacje wszystkich gier, w tym również Doty odpowiedzialne są Starladder oraz ImbaTV. Ze względów logistycznych Europa została podzielona na 15 regionów. W każdym z nich odbędą się osobne kwalifikacje online, a ich zwycięzcy zmierzą się o nagrody pieniężne (200.000 jenów za pierwsze miejsce) oraz 8 biletów do Chin, na główny, lanowy turniej kwalifikacyjny, który odbędzie w Kijowie. Co najważniejsze, dotychczas raczej pomijana na światowej scenie Doty Polska została uznana za osobny region z jedną “wejściówką” na turniej w stolicy Ukrainy(chociaż moim zdaniem jest tak ze względu na bardzo mocną pozycję naszego kraju w CS:GO czy SC2).

 

Polskie kwalifikacje odbędą się w dniach 17-19 września 2016r., tak więc niewiele już czasu pozostało na kompletowanie waszych drużyn! Przy dopinaniu składów pamiętajcie oczywiście o tym, iż wszyscy gracze (również stand-in’i) muszą być pełnoprawnymi polskimi obywatelami.

 

Aby wziąć udział we współzawodnictwie musicie spełnić dwa warunki:

  1. Rejestracja i zapisanie się do turnieju na stronie https://wesg.starladder.com/en/dota2, a dokładniej  >>> TUTAJ <<<

  2. W celu potwierdzenia udziału w turnieju należy dodać sędziego Starladdera na skype - ua.keeper

 

Warto nadmienić, iż organizator pokrywa wszelkie koszty związane z przejazdem do Kijowa na finały regionalne oraz ewentualny przelot do Chin na Wielki Finał turnieju.

 

Miejmy nadzieję, że inicjatywa, zgodnie z misją przyświecajacą WESG, zdobędzie jeszcze większy rozgłos dla e-sportu na świecie oraz na dobry występ Polaków!

 

Połamania myszek! Oczywiście po wygranych wszystkich meczach ;)