Do walki o nagrodę główną kolejnej już odsłony DreamHack stanęło 16 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Zawody zainagurowały czwartkowe kwalifikacje mające wyłonić 8 zespołów, które miały wziąć udział w turnieju głównym. Faza grupowa turnieju rozpoczęła się dnia następnego o godzinie 10. W pierwszym etapie zawodów nie doszło jednak do większych niespodzianek. Swoje grupy wygrały znane szerszej publice zespoły: Ukraina HellRaisers, Francja LDLC, Francja Epsilon oraz Portugalia k1ck, które zdołało pokonać Hiszpania OverGaming.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych również nie zaskoczyły, jednak trzeba przyznać, że spotkania należały do wyrównanych. Z niemałymi problemami do kolejnej fazy przebrnęły dwa zespoły zaliczane do grona faworytów, czyli Francja LDLC oraz Ukraina HellRaisers.

Rywalem ukraińskiej drużyny w meczu półfinałowym był Francja Epsilon. Choć naprzeciw siebie stanęły dwa bardzo silne zespoły, zdecydowana większość osób obserwujących mecz jako zwycięzcę typowała ekipę Ukraina Yegora 'markeloff' Markelova. Pierwszą mapę, zgodnie z przewidywaniami, wygrała drużyna Ukraina HellRaisers. Francuski zespół nie zamierzał się jednak poddawać i wygrał de_inferno, doprowadzając tym samym do remisu. W decydującym starciu Epsilon zdetronizował swojego rywala kończąc półfinał na mapie de_dust2 wynikiem 16:0. Taki rezultat to zasługa lidera francuskiej ekipy, Francja Richarda 'shox' Papillona, który dzięki swojej fenomenalnej dyspozycji poprowadził zespół do zwycięstwa.

Półfinał z udziałem Portugalia k1ck oraz Francja LDLC również dostarczył oglądającym wiele wrażeń. Już w pierwszym starciu byliśmy świadkami dogrywki, z której górą wyszła jednak ekipa z Francji. Portugalczycy odpowiedzieli wygraną na de_dust2 i podobnie jak w pierwszym półfinale, o awansie decydowała trzecia mapa, na której lepsi okazali się gracze LDLC.

 (fot. HLTV.org)

W wielkim finale DreamHack Valencia doszło do francusko-francuskiego pojedynku. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (5:16, 16:6, 16:11) dla drużyny Francja LDLC. Spotkanie decydujące o trzecim miejscu wygrała ekipa Ukraina HellRaisers, która pokonała w podobnym stosunku Portugalia k1ck (12:16, 16:11, 16:14).

 Podium turnieju:

  1. Francja LDLC  (6000€)
  2. Francja Epsilon (2500€)
  3. Ukraina HellRaisers (1500€)