Tego samego dnia dla Ameryki, dla nas jednak już następnego, w nocy, rozegrany zostanie również finał ESEA Premier Season 23 North America Finals. Tu spotkają się Kanada TSM i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Rush.

Rozgrywki w turnieju głównym ESEA Season 23 Global Challenge, zwanym również Mountian Dew League rozpoczną się 6 stycznia. Polska Team  Kinguin, jak już pisaliśmy,  pozna pierwszego przeciwnika po rozegraniu spotkania z Unia Europejska LDLC

Opcje są dwie, jeśli przegramy znajdziemy się w grupie A i trafimy na - Dania Rogue, a jeśli wygramy lądujemy w grupie B i zagramy z Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Muffin Lightning. Ta druga opcja wydaje się być lepsza, a choć w zakładach wyżej stawiany jest polski zespół przeciwnika nie można lekceważyć. Z kolei z Duńczykami mamy sporo rozegranych spotkań i zawsze walka była zacięta i toczyła się nie tylko na mapach, w grze, ale i poza nimi. 

Miejmy nadzieję, że Polacy wygrają pierwsze spotkanie, na przetarcie, a to zwycięstwo doda im skrzydeł i sięgną w końcu po najwyższe trofeum w międzynarodowych turniejach.

Przypomnijmy tylko, że turniej rozgrywany jest w Burbank w Kaliforni, a pula nagród może nie jest imponująca, jak na obecne czasy i wynosi 50000$, ale w tym turnieju liczy się przede wszystkim wygrana i prestiż. Dla drużyn tam występujących to niezwykle istotny wiatr w żagle, który może popchnąć zespoły w górę, ku kolejnym sukcesom.