W grupie A niekwestionowanym liderem był Artur „Nerchio” Bloch, który bezapelacyjnie zdominował rywali i wyszedł z grupy na pierwszym miejscu. Zaraz za nim uplasował się jeden z najpopularniejszych polskich graczy – Igor „Indy” Kaczmarek, który został również nieoficjalnym komentatorem podczas całego turnieju.

W grupie B bezkonkurencyjny okazał się Łukasz „Tefel” Czarnecki, który zaskoczył wszystkich formą i nie oddał ani jednej mapy. Dzięki lepszemu bilansowi map z drugiego miejsca wychodzi Rafał „ParanOid” Kontowicz. Na słowa uznania zasługuje DaNa, który pomimo druzgocącej porażki z Palem nie poddał się i wygrał z doświadczonym Kontowiczem 2:1.

W niedzielę zaczynamy od półfinałów: W pierwszym meczu zmierzą się koledzy z drużyny Acer, ParanOid i Nerchio, natomiast zaraz po nich wystąpią Tefel oraz Indy. Relację z drugiego dnia turnieju rozpoczynamy o 10 rano. W porozumieniu z graczami, administratorzy postanowili zmienić format rozgrywek z popularnego Best of 3 na Best of 5, co znaczy, że gramy do trzech, a nie dwóch wygranych.

Kto zostanie zwycięzcą pierwszego turnieju Starcraft II: Heart of the Swarm EIZO QPAD eSport FEVER dowiemy się w godzinach popołudniowych. Sam turniej nie mógłby się odbyć bez naszych sponsorów: EIZO, producenta monitorów do gier i biznesu oraz QPAD – producenta sprzętu premium dla graczy. Za świetną jakość streamu odpowiada firma BeiKS Machulski, a siedzenia dla graczy zapewnił AKRACING. Całe rozgrywki zostały przeprowadzone na niesamowitych customowych notebookach od XNOTE, partnera technologicznego turnieju.

Nagrody w turnieju EIZO QPAD eSport FEVER:
1 miejsce
monitor EIZO FORIS FS2333, klawiatura mechaniczna QPAD MK‐50, bateria mophie juice pack boost Red
2 miejsce
klawiatura mechaniczna QPAD MK‐85, słuchawki QPAD QH-85, bateria mophie juice pack boost Red
3 miejsce
klawiatura mechaniczna QPAD MK‐80, bateria mophie juice pack boost Red

Transmisja na żywo z finałów rozgrywek na kanale: http://pl.twitch.tv/eqef1


Bieżące informacje o przebiegu rozgrywek:
Profil QPAD Polska
GGK (Gildia Gier Komputerowych)