Awans na finały krajowe to wciąż sprawa otwarta. Przypomnijmy - przed rozpoczęciem rozgrywek wyróżniono składy Fear Factory i Frag eXecutors. Oznaczało to, że walkę o finały globalne rozpoczną one od drugiej fazy eliminacji krajowych.

Liderami pierwszej fazy okazały się drużyny DELTY i bang! (Druga faza dla bang! i DELTY). W ten prosty sposób poznaliśmy cztery reprezentacje, które już za kilka dni zagrają o dwa sloty w finałach krajowych.

W najbliższą niedzielę (25 września) zmierzą się ze sobą zawodnicy DELTY i Fear Factory. Pojedynek ten na pewno zgromadzi przed monitorami setki zainteresowanych sceną graczy. Czy Fabryka Strachu wygra i potwierdzi, że zasłużyła na wyróżnienie? A może niespodziankę sprawi nierówno grająca DELTA (ESWC Polska: Haxornia > DELTA ale...)? Równie ciekawie zapowiada się spotkanie poniedziałkowe (26 września). Coraz bardziej popularne ugrupowanie bang! podejmie wtedy bezdyskusyjnych faworytów z Frag eXecutors

Powyższe spotkania zobaczycie oczywiście na żywo. Całość przyprawiona zostanie komentarzem Piotra "neqsa" Lipskiego. Warto czekać!

ESWC Polska: II faza eliminacji online:

  • DELTA vs Fear Factory
  • bang! vs Frag eXecutors

Jeszcze raz przypominamy! Krajowe finały zostały przeniesione do Katowic. Impreza odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Dniem jej rozpoczęcia ustanowiono 15 października (Finały ESWC Polska przeniesione do Katowic).