Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byście zapytali bezpośrednio naszego admina, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, tymczasem jednak przedstawiamy Wam nasze "graficzne" rozwiązanie. Miejmy nadzieję, że znajdziecie w nim odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące naszego turnieju.

 

1. Zakładamy, że zarejestowaliście się już na naszej stronie i możecie cię zalogować. By założyć konto w grze wchodzimy na swój Profil.

 

 

2. Po wejściu na własny profil mamy wybór - Profil użytkownika i Profil gracza -> naciskamy oczywiście Profil gracza.

 

 

3. Szukamy rubryki Konta w grach i naciskamy przycisk Edycja.

 

 

4. Pojawiają nam się wszystkie dostępne na allplay gry. Nas interesuje gra Fifa w wersji na PC. Naciskamy dodaj konto.

 

 

5. Pojawia się pole, gdzie możemy wpisac swój EA ID. Jeśli wszystko zostało poprawnie wypełnione, po naciśnięciu Wyślij nasze konto w grze zostaje zarejestrowane w systemie. W rubryce Konta w grach możemy wtedy sprawdzić, czy konto zostało wpisane prawidłowo. Pojawi się po chwili.

 

 

6. Krok kolejny to dołączenie do ligi lub turnieju. Fifa BenQ Cup rozgrywany jest w systemie turniejowym, a zatem naciskamy zakładkę Turnieje.

 

 

7. Pojawia nam się rozwijalne menu, a do wyboru mamy 4 pozycje - każda z numerem 1 - to numer tury i literami od A-D - cztery cwiartki tury - pierwszej tury. By nie dodawać co chwile kolejnych grup otworzyliśmy je wszystkie razem - równoczesnie. Sami teraz możemy zadecydować, jeśli są oczywiscie wolne miejsca, do ktorej cwiartki dołączyć (40 slotów w każdej ćwiartce = 8 grup po 5 osób). Po naciśnięciu wybranej przez nas pozycji przejdziemy do konkretnej już tabeli wybranej grupy.

 

 

8. Widzimy po prawej stronie pustych jeszcze grup (nie są rozlosowane) przycisk Dołącz do Ligi, który oczywiście naciskamy, jeśli zdecydowaliśmy się dołączyć do tej grupy.

 

 

9. Jeśli pojawiły się jakieś błędy poniżej przycisku dołącz pojawi się odpowiednia informacja. Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo zostaniecie o tym poinformowani. Naciskając przycisk Zarejestrowani na obrazku poniżej, bedziecie mogli sprawdzić, czy znajdujeci się na liście.

 

 

10. Po zakonczeniu zapisów nastąpi losowanie. System przypisze w puste obecnie pola graczy i będziecie mogli zacząć grać. Schemat rozgrywek znajdziecie poniżej. Jest to schemat 1 tury, takich tur będziemy mieli 4. Mniej więcej jedna na miesiąc. W tej chwili w systemie jest widoczna jedna tylko tura (nie mylcie jej z ćwiartkami), z której awansują na lana 4 osoby. Rozgrywamy kolejno własną ćwiartkę grupową (grupy + SE16) z każdej ćwiartki 4 pierwsze osoby awansują do następnej drabinki SE16 (4 ćwiartki x 4 graczy) i ta drabinka już jest bezpośrednią walką o miejsca premiowane udziałem na jesiennym lanie, oraz nagrodami firmy BenQ.

 

 Jeśli ktoś uważniej popatrzy na ten grafik, zauważy, że po fazie grupowej mamy najzwyklejszą drabinkę SE na 64 graczy, a jedyna różnica polega na tym, że po wyłonieniu ostatnich 16 graczy będzie kolejne rozlosowanie.

Dla przypomnienia jeszcze - nagrody ufundowała firma BenQ, a w każdej turze, pomijając awans na finał w Płocku są:

  • 1. Aparat fotograficzny BenQ GH700, podkładka QPAD CT Large allplay edition;
  • 2. Aparat fotograficzny BenQ E1465, podkładka QPAD CT Large allplay edition;
  • 3. Aparat fotograficzny BenQ E1465;
  • 4. podkładka QPAD CT Large allplay edition.