Kibice na półfinałowy bój SK i mTw zacierali ręce od rana. I słusznie, bowiem spotkanie dostarczyć im mogło wielu emocji. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były aż trzy mapy. Pierwszą z nich było de_forge. Tu lepiej przygotowani okazali się Szwedzi, którzy zmiażdzyli wręcz rywali 16:2. Duńczycy nie spodziewający się takiego obrotu spraw, zmuszeni byli grać od tego momentu z pętlą na szyi, co najwidoczniej poskutkowało i druga mapa, po niezwykle zaciętym boju, padła ich łupem, wynikiem 16:14.

Do wyłonienia finalisty turnieju, ku uciesze kibiców, niezbędna okazała się być trzecia rozgrywka. Gracze tym razem mierzyli się na popularnych pociągach, czyli de_train. Od początku, optyczną przewagę mieli Szwedzi, którzy już do połowy wysoko prowadzili 13:2 i mało kto się spodziewał, że ich rywale podejmą jeszcze walkę. Duńczycy zdołali wyrwać kolejne 7 rund przeciwnikom, którzy jednak kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyli 16:9, a w całym meczu 2:1.

Dzięki tej wygranej drużyna f0rest'a awansowała do wielkiego finału imprezy, w którym zmierzy się z inną skandynawską drużyną - WinFakt. Mecz ten będzie nie tylko bojem o prym na kontynencie, ale i o duże pieniądze, bowiem zwycięzca pojedynku wyjedzie z Nowego Jorku bogatszy o całe 16.000$. Przegrany zaś zgarnie połowę tej kwoty. Finałowe spotkanie rozpocznie się jutro o godzinie 17:00. W meczu o trzecie miejsce zobaczymy z kolei drużyny mTw i UMX.us. Jakie są Wasze typy?