Pierwsze starcie GG z SKP rozpoczęło się o 19:00 i zakończyło niedługo po tym. SK Gaming Prime lepiej radziło sobie z kontrolą mapy i objective'ów. Rosja Danil "Diamondprox" Rashetnikov został całkowicie wyłączony z gry przez naszego rodaka Polska Mateusza "Kikis" Szkudlarka, który zaskoczył wszystkich wyciągając Fizza do jungli. Z pewnością nie był to dobry początek dla drużyny reprezentującej rosyjską organizację. Jednakże po pierwszej porażce role się odwróciły i to właśnie Gambit Gaming dyktowało warunki swoim przeciwnikom. W ostateczności wygrali trzy mecze pod rząd i z wynikiem 3-1 zakwalifikowali się do wiosennej od EU LCS.

O wejście do amerykańskiej ligi League of Legends Championship Series: Spring Split walczyła formacja Evil Geniuses, którą pamiętamy jeszcze z gry w lidze europejskiej, oraz Team Coast, drużyna ta chciała za wszelką cenę wyrwać się z NA Challenger Series i wrócić na swoje miejsce w NA LCS. Na ich nieszczęście EG wcale nie zamierzało oddać swojego slota. Belgia Mitch "Krepo" Voorspoels i spółka rozegrali trzy fantastyczne spotkania, w których zawsze byli o krok do przodu przed przeciwnikami i to właśnie oni są siódmą drużyną, która weźmie udział w NA LCS.

Dziś czekają nas kolejne pojedynki. W pierwszym z nich, o godz. 19:00 spotkają się Millenium Unicorns of Love, a o północy zespół Complexity podejmie Team 8. Relację ze spotkań możecie śledzić na stronie LoL Esports.