Za nami faza grupowa w turnieju Quake Live podczas tegorocznego DreamHack Winter. Świetnie w niej poradził sobie Polska Maciej "av3k" Krzykowski, który zanotował komplet zwycięstw. Warto odnotować, że gracz Serious Gaming jest jednym z trzech niepokonanych zawodników.

Na dzień dobry Krzykowski zmierzył się z jednym z głównych pretendentów do końcowego truimfu - Rosja Antonem "Cooller" Singovem. Po ostatnich, już nie tak świetnych wynikach, szanse avka nie były zbyt duże. Po trzymapowym boju lepszy okazał się Polak. Po wygranej z faworytem, Maciej był bliski jeszcze jednej niespodzianki - tym razem in minus.

Hiszpania Josh "p0ni" Molina chciał pokusić się o sensację i postawił Polakowi wymagające warunki. Hiszpan urwał mapę w starciu z bardziej doświadczonym rywalem, podobnie z resztą jak w meczu z Coollerem. Ostatecznie zwyciężył av3k, który zmagania w grupie zakończył gładkim zwycięstwem nad Niemcy Danielem "twist3r" Schulzem.

Pierwszy mecz avka w fazie playoff planowo ma rozpocząć się w sobotę około 15:00.

Znacznie mniej szczęścia w rozgrywkach grupowych miał drugi z Polaków - Polska Mateusz "matr0x" Ożga. Nowy nabytek Gameburg TEAM nie poradził sobie z żadnym z rywali, przegrywając wszystkie mecze i nie zdobywając ani jednej mapy.