Pozostałe dwie to, również chińskie i chyba najbardziej znane z nazwy Chiny TyLoo, oraz koreańskie Korea Południowa MVP project.

Europejskie kwalifikacje wkroczyły w fazę playoffs i tu jeszcze nic nie jest wiadome. W eliminacjach brało udział 16 drużyn, z których 8 dołączyło do czwórki zaproszonych. Trzy polskie zespoły próbowały swojego szczęścia, ale tylko Polska Team Kinguin przeszedł do kolejnej fazy. Polska AGG i Polska Pride nie wyszły z grupy, ale ten sam los spotkał kilka bardziej renomowanych drużyn. Odpadły Rosja Gambit, Finlandia ENCE i Szwecja Epsilon

Z eliminacji wycofało się też zaproszone Niemcy mousesports, a zatem na placu boju pozostało 11 zespołów i trzy sloty do zdobycia. 

Nie rozpoczęła się jeszcze walka w eliminacjach amerykańskich, nie wiadomo również, komu zostanie przydzielony slot po Brazylia SK, które wycofało się z zawodów, ze względu na operację Fernando "fer" Alvarenga, a przecież finały nie tak znów odległe. Odbędą się w dniach 7-11 września w Nanjing w Chinach, a tam z pewnością pojawi się Polska Virtus.pro, które znalazło się na liście zaproszonych drużyn.

Miejmy nadzieję, że Polska Team Kinguin dołączy do grona finalistów i pojedzie do Chin, choć droga Polaków nie będzie łatwa. W pierwszym meczu spotkają się z Dania dignitas, dalej zaś czeka już Ukraina FlipSid3.

Data spotkania jeszcze nie została wyznaczona, podajemy ją orientacyjnie. Playoffs zaczynają się jutro.