Oczywiście w jedenastej odsłonie SLTV zobaczymy obie polskie formacje - Polska Virtus.pro oraz odświeżone Polska ESC Gaming, którym udało się zachować miejsce na nowy sezoni Jednakże los się niefortunnie ułożył i ponownie będziemy świadkami derbów wymienionych wcześniej drużyn, gdyż trafiły one do tej samej grupy. Oprócz nich znalazły się tam również ekipy Ukraina Natus Vincere, Francja Titan, czy Dania Copenhagen Wolves. Z udziału w tej edycji Starladdera zrezygnowali zwycięzcy dziesiątej odsłony - Szwecja fnatic. Ich miejsce zajęło powracające do zmagań Szwecja Ninjas in Pyjamas.

Bezpośredni awans na finały rozgrywane w dniach 18-19 października wkijowskiej CyberArenie otrzymają zwycięzcy grup. Natomiast o pozostałe dwa sloty będą walczyć drużyny, które uplasowały się na miejscach 2-5. Rozegrają dodatkowe zmagania w dniach 27-29 września. Formacje z miejsc 6-8 zostaną zdegradowane do ProSeries. Poniżej pełne rozstawienie w grupach.
 

Grupa A Grupa B
Ukraina Natus Vincere Szwecja NiP
Polska Virtus.pro Ukraina HellRaisers
Francja Titan Francja LDLC
Dania Copenhagen Wolves Francja Epsilon
Hiszpania OverGaming Szwecja Unwanted
Polska ESC Zjednoczone Królestwo The Lone Rangers
Rosja OneShot Ukraina A-Gaming
Ukraina dAT Dania myXMG

Jak już wspominałem we wstępie zwiększona została pula nagród. Włodarze postanowili wygospodarować z niej 8 tysięcy dolarów, które mają pokryć (choć w części) koszty podróży do Kijowa. W związku z tym podział puli wygląda następująco:

I miejsce -  $13,000 + $2,000
II miejsce - $7,000 + $2,000
III miejsce - $4,000 + $2,000
IV miejsce - $3,000 + $2,000

Drużyny będą odrzucać mapy z następującego zestawu:

de_dust2
de_nuke
de_inferno
de_mirage
de_cache
de_season
de_overpass