W turnieju udział wzięło 64 graczy, z których czwórka to Polacy. Na zawody wybrali się Nerchio, ParanOid, a także bracia Komincz - MaNa i funkay. DreamHack Bukareszt składał się z trzech faz: dwóch grupowych i fazy playoff.

W pierwszej fazie grupowej czołowe pozycje zajmowali faworyci, choć za małe niespodzianki można uznać brak awansu dla niemieckiego mistrza EPS, HaNfy'ego, a także najnowszego nabytku mousesports, Protossera. Nie awansował również funkay, dla którego zbyt silni okazali się Szwecja Seiplo i Norwegia TargA.

Przez drugą fazę grupową nie przebrnął ParanOid. Polak uległ Bułgaria Gianttowi i Korea Południowa TheStC zajmując tym samym 3. miejsce w swojej grupie. Podobny los spotkał między innymi Finlandia elfiego czy Rumunia NightEnDa.

W drabince playoff wystąpili zatem dwaj Polacy - MaNa i Nerchio. Pierwszy z nich najpierw bezproblemowo ograł Ukraina White'a, następnie wygrał po zaciętych grach z Korea Południowa Sagem 2 do 0, a w półfinale zatrzymał go Ukraina Bly (1-2). Nerchio natomiast w pierwszej rundzie wymęczył zwycięstwo nad Gianttem, w ćwierćfinale wygrał gładko z Niemcy TLO, by w półfinale pewnie pokonać Szwecja StarNaNa i awansować do finału.

Mimo że w finale zagrali dwaj koledzy z jednego teamu, był on bardzo jednostronny. Nerchio rozbił Bly'a 3 do 0 i w pięknym stylu wygrał rumuńskie zawody.


Finał DreamHack Bukareszt: Nerchio kontra Bly

Klasyfikacja końcowa:

  1. Polska Artur "Nerchio" Bloch (Zerg) - 10 400$
  2. Ukraina Aleksandr "Bly" Svusuyk (Zerg) - 6000$
  3. Polska Grzegorz "MaNa" Komincz / Szwecja Daniel "StarNaN" Ohlsson - 3000$

Główna impreza odbędzie się podczas DreamHack Winter. W walce o pulę nagród wynoszącą około 88 tysięcy dolarów udział weźmie 24 graczy. Uczestnictwo zapewnili sobie m.in. Polska Nerchio, Polska MaNa, Korea Południowa TaeJa czy Francja Stephano. Będzie zatem co i kogo oglądać. DreamHack Winter odbędzie się w dniach 22-25 listopada.