W kwalifikacjach zawodnicy z Polski byli rozstawiani na podstawie klasyfikacji ostatniego sezonu ESL Pro Series Polska. Oznaczało to nic innego jak fakt, że w ostatniej fazie zaproszenia otrzymali Tomasz "Tarson" Boroń i Łukasz "Tefel" Czarnecki. Pierwszy z nich jednak do kwalifikacji nie podszedł, a w jego (i nie tylko) miejsce wskoczył inny Polak, Marcin "DieStar" Wieczorek, który w poprzedniej fazie był dwukrotnie jeden mecz od awansu.

DieStar jednak szybko pożegnał się z zawodami. Najpierw ograł go Austria monchi, potem Marcin pokonał gracza z RPA, PandaTanka, by w kolejnej rundzie ulec Włochy ClouDowi i odpaść.

Tefelowi natomiast udało się awans wywalczyć. Łukasz w pierwszej rundzie pokonał Niemcy HasuObsa, a w drugiej przegrał z Ukraina White-Rą i rozpoczął marsz przez drabinkę przegranych. Ten był udany, gdyż najpierw wygrał z niemieckim mistrzem EPS, Hanfym i następnie pomścił swojego rodaka pokonując ClouDa 2-0. Mecz o awans stoczył z Holandia Grubbym. Łukasz okazał się lepszy w tym starciu od holenderskiego Protossa i mógł cieszyć się z uzyskania slota.

Oprócz Tefela, awans na zawody IEM Singapur z Europy wywalczyli:

  • Hiszpania VortiX (Zerg)
  • Rosja TitaN (Protoss)
  • Rosja sLivko (Zerg)
  • Ukraina White-Ra (Protoss)

Drabinka trzeciej fazy kwalifikacji