Jedna z największych esportowych imprez tego roku - DreamHack Winter 2011 - za nami. Szwedzki turniej przyniósł ze sobą wiele niesamowitych momentów i ciekawe rozstrzygnięcia w rozgrywkach Quake Live oraz StarCraft II.

Mimo silnej reprezentacji Polski, ani Polska Artur "Nerchio" Bloch ani Polska Grzegorz "MaNa" Komincz nie wywalczyli medalu. Bliżej był ten pierwszy, jednak w starciu zergów lepszy okazał się ret. Jednak to nie Holender sięgnął po złoto. Niemal 30 tys. dolarów w gotówce wygrał Korea Południowa Song "HerO" Hyeon Deok. Protoss grający w Team Liquid w piekielnie wyrównanym finale pokonał swojego rodaka Korea Południowa Ho Joon "PuMa" Lee 4:3.

Klasyfikacja końcowa DH StarCraft II:

  1. Korea Południowa Liquid.HerO
  2. Korea Południowa EG.PuMa
  3. Holandia Liquid.ret / Rumunia fnatic.NightEnD

W rozgrywkach Quake Live bezkonkurencyjny był Białoruś Alexei "Cypher" Yanushevski. Białorusin nie miał sobie równych i kolejno odprawiał rywali. W finale nie za wiele do powiedzenia miał również Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Shane "rapha" Hendrixson. Amerykanin zaprezentował się gorzej niż w finale letniej edycji DH, kiedy to zdołał wygrać jedną mapę. Tym razem białoruski gracz Serious Gaming wygrał trzy kolejne areny i stanął na najwyższym stopniu podium.

Na trzecim miejscu uplasował się klanowy kolega Cyphera - Polska Maciej "av3k" Krzykowski. Lepszy od Polaka okazał się jedynie rapha. W meczu o brąz Polak ograł Niemcy Marcela "k1llsen" Paula.

Klasyfikacja końcowa DH Quake Live:

  1. Białoruś srs.Cypher
  2. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej SK.rapha
  3. Polska srs.av3k